Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Sobota, 26 września 2020
Światłowód Orange Stróżna Gmina Bobowa

Przyjaciele wesołego Diablaka

15.11.2011 || Kategorie: Bobowa, Kultura, Społeczeństwo || Autor: Joanna Róż

W ubiegłą sobotę, sala widowiskowa Centrum Promocji i Kultury Gminy Bobowa  wypełniła się  po brzegi harcerzami  i lokalną społecznością, a wszystko za sprawą XVIII Ogólnopolskiego  Zlotu Harcerzy Akademików i Harcerzy Wędrowników Diablak 2011.

Gwoździem  programu był występ zespołu pod nazwą „ Na bani’’, którego poprzedził spektakl pt.: „Próba generalna”  wg sztuki  W.Aorta  w wykonaniu członków Teatru Ludowego z Bobowej pod bacznym okiem Bogdana Kroka (scenariusz i reżyseria).

„Na Bani” to  zespół z Trójmiasta  utworzony w 1992r. Bez wątpienia wszyscy jego członkowie to ludzie z pasja, zakochani w górach, którzy staraj się unikać szufladkowania swojej muzyki. Sami  określają swoją twórczość  mianem  „poetyckiego  folku”. Na koncercie nie zabrakło takich utworów jak: „ Poezja”, „Cerkiew w ogniu” czy „Miejsc pod niebem”.  Jestem przekonana, że  koncert zespołu „ Na bani”  pozostanie w pamięci większości zgromadzonych, choćby dlatego,  że czas jego trwania można było przeznaczyć na spokojną refleksję  pośród śpiewo-grania. Obydwa występy zostały bardzo żywo odebrane przez publikę  i nagrodzone gromkimi brawami.

Relacjonowała Joanna Róż