Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Niedziela, 17 października 2021

Dramat którego nikt się nie spodziewał

06.12.2011 || Kategorie: Powiat || Autor: Mateusz Książkiewicz

Do dzisiaj wszyscy żyją niedzielną tragedią, która wydarzyła się w Bieczu.  To było takie zgodne, pobożne małżeństwo – mówi Wacław Ligęza, burmistrz Bobowej, który wciąż nie może uwierzyć w to co się stało.

Przypomnijmy 35-letnia ofiara, Bożena W wracała wraz ze swoją koleżanką i czwórkę dzieci do Domu Samotnej Matki w Bieczu z kościoła kiedy nagle ich samochód został obrzucony kamieniami. Kiedy zorientowała się, że to mąż wyszła samochodu by porozmawiać z nim. Wtedy sprawca, Stanisław W. pchnął ją kilka razy nożem po czym zbiegł z miejsca zbrodni by targnąć się na własne życie.

Wg Grzegorza Szczepanka, rzecznika prasowego gorlickiej policji, szybkie dotarcie do sprawcy prawdopodobnie uratowało mu życie. Stanisław W trafił do gorlickiego szpitala, gdzie dochodzi do zdrowia pilnowany przez policjantów. O tym kiedy śledczy będą mogli go przesłuchać zdecydują lekarze.

Mężczyzna jest wciąż traktowany, jako domniemany sprawca. Nikt nie ma pewności, że sam poranił się nożem – mówi Tadeusz Cebo z prokuratury rejonowej w Gorlicach. Konieczne będzie powołanie biegłych psychiatrów, którzy stwierdzą w jakim stanie psychicznym był podejrzany, w chwili popełnienia przestępstwa.

Stanisław W.  od lat zajmował się z niebywałą pasją dekoracjami okolicznościowymi.  Na blogu Bożeny W. znaleźliśmy taki wpis:

„…Jedno tylko mam marzenie,
chciała bym dożyć takich chwil ,
aby móc zaufać ludziom
mimo wszystkich rzeczy złych…


…Za każdym rogiem człowiek człowiekowi wrogiem,
z  każdą chwilą czuję coraz większy strach,
czy będę miała spokojną do domu drogę
MAM TEGO DOŚĆ …”

http://zdnakuferka.blogspot.com/

źródło: Dziennik Polski/Gorlice24.pl/własne
foto: fakty.interia.pl