Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Światłowód Orange Stróżna Gmina Bobowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Sobota, 26 września 2020
Światłowód Orange Stróżna Gmina Bobowa

Bobowskie hello, gruess dich, priwiet oraz ciao

20.03.2012 || Kategorie: Bobowa, Edukacja || Autor: Joanna Liszka

We wtorek 20 marca 2012 roku w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Wyspiańskiego odbył się drugi już w historii szkoły Dzień Języków Obcych.

Został on przygotowany przez nauczycieli: Joannę Gucwa, Wojciecha Kmak,   Dorotę Bielak i Macieja Horowicza. Jego celem było przybliżenie młodzieży kultury i języków innych krajów.

Zamysł był taki aby Dzień Języków podobał się przede wszystkim młodzieży – mówi Joanna Gucwa, jeden z organizatorów. Nauczyciele byli pod wrażeniem jakości wykonania. Myślę że było na co po patrzeć, zwłaszcza że uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani . W ostatecznym wykonaniu młodzież zrobiła więcej niż było wyćwiczone na próbach więc wielki plus dla występujących. Jako organizatorzy nadzorujemy tylko aby było poprawnie językowo, natomiast całość należy już do uczniów.

Na samym początku dzisiejszego wydarzenia został włączony  filmik na podstawie którego odbył się konkurs wiedzy ogólnej na temat krajów anglojęzycznych.  Po zaciętej i emocjonującej walce wygrał : Grzegorz Ziółko,  drugie miejsce zajął Artur Gruca, natomiast trzecią lokatę uzyskał Piotr Fijak. Zostały również rozdane nagrody za plakaty wykonane przez uczniów.

Nie były to jednak jedyne atrakcje Dnia Języków Obcych,  klasa  pierwsza TPT wykazała się zdolnościami wokalnymi, uczniowie trzeciej klasy T2i przygotowali świetny kabaret, a poczęstunek przygotowała  klasa 1 Ti.  Miłym zaskoczeniem dla widzów był taniec mieszany uczniów 2T2i jak również krótki pokaz bitboxa wykonany przez  Mateusza Hekłowskiego.

Bardzo podobał mi się dzisiejszy Dzień Języków  – podkreśla Barbara Wołkowicz, dyrektor szkoły. Było widać  bardzo duże zaangażowanie młodzieży jak i nauczycieli. Cieszę się ze organizacja z roku na rok jest coraz lepsza.