Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Sobota, 24 października 2020
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty

oŚwiatowy mecz czyli Turniej Tenisa Stołowego

23.03.2012 || Kategorie: Ping-pong, Sport || Autor: Sabina Janus

W środowy wieczór na Sali Sportowej w Wilczyskach – gmina Bobowa, odbył się jednodniowy turniej tenisa stołowego dla nauczycieli i pracowników oświaty powiatu gorlickiego.

Organizatorami wydarzenia byli:  Zespół Szkolno – Przedszkolny, UKS „Sęp” w Wilczyskach oraz koordynator ds. sportu Gminy Biecz – Jan Grygorowicz. Podczas turnieju był również obecny burmistrz miasta Bobowa, Wacław Ligęza.

Paletkę w dłoni dzierżyło 12 zawodników. Walka była zacięta, szczególnie w ostatnim secie, w którym bitwa o zwycięstwo rozegrała się pomiędzy nauczycielem – Janem Skowronem i jego byłym uczniem i także obecnym pedagogiem – Zbigniewem Ligęzą. Jak pokazały niebawem wyniki, uczeń przerósł mistrza i choć nie było łatwo zgarnął puchar zwycięzcy pojedynku, a zarazem całego meczu. Gratulujemy! Wszyscy reprezentanci oświaty opuścili salę gimnastyczną zmęczeni, ale uśmiechnięci i zadowoleni. Trzy pierwsze miejsca nagrodzone zostały pucharami, medalami oraz dyplomami:

miejsce I – Zbigniew Ligęza
miejsce II – Jan Skowron
miejsce III – Mariusz Fyda

Mecz miał na celu rozpowszechnienie tenisa stołowego w naszej gminie oraz całym powiecie gorlickim a także połączenie propozycji aktywnego spędzania czasu ze współpracą i współzawodnictwem. Bo jak wiadomo zdrowa rywalizacja to podstawa sukcesu, co właśnie starali się nam udowodnić uczestnicy turnieju.

 

fot. Mateusz Książkiewicz