Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 29 października 2020
Światłowód Orange Stróżna Gmina Bobowa

„Królowa Nauk” na stolikach maturzystów

08.05.2012 || Kategorie: Bobowa, Edukacja || Autor: Paulina Kalamaszek

Kolejny egzamin za maturzystami. O godzinie 9:00 maturzyści z ZSZ oraz ZSO w Bobowej rozpoczęli część matematyczną na poziome podstawowym.

Egzamin trwał 170 minut. To właśnie „matmy” większość uczniów obawiała się najbardziej. Jak widać nie taki diabeł straszny jak go malują, gdyż większość uczniów opuszczała salę z uśmiechem na twarzy. Zdaniem uczniów matura była duża łatwiejsza niż zeszłoroczna. Zdało go wtedy tylko 79%. Za poprawne rozwiązanie egzaminu uczniowie mogą zdobyć maksymalnie 50 punktów. Na arkuszach pojawiły się  między innymi  zadania z trygonometrii, ciągi liczbowe oraz funkcje.

Jestem bardzo dobrej myśli. Egzamin był stosunkowo prosty jeżeli ktoś chociaż odrobinę uczył się w szkole to miał wielkie szanse na zdanie matury – mówi Grzegorz Śliwa z ZSZ Bobowa

Według  mnie to była najprostsza matura w dziejach, choć nad kilkoma zadaniami musiałem się dłużej zastanowić. Ale wynik mam na pewno 50/50. Myślę że nawet jeśli ktoś jest kompletnym nieukiem i niezdarą to może to zdać na te 30% -podsumowuje Mateusz Dulęba z ZSO Bobowa

Dla tych, którzy matematyki się nie boją mogą spróbować swoich sił wylewając „poty” nad arkuszem na poziomie rozszerzonym, który będzie miał miejsce jutro. Start o godzinie 09:00.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia na dalszych egzaminach!