Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Poniedziałek, 18 listopada 2019
OK Polska praca ogłoszenie

Biało-czerwona Bobowa

02.05.2012 || Kategorie: Święta || Autor: Sabina Janus

Biało-czerwona, powiewająca przy wszystkich ważnych wydarzeniach i świętach Polski – flaga. To właśnie dziś – 2 maja, obchodzimy jej święto, również w Bobowej.

Bobowa24 postanowiła zapytać dziś mieszkańców czy i dlaczego wywiesili dziś flagę. Jako że jesteśmy patriotami i obywatelami tego kraju, wywieszając flagę, choćby w taki dzień jak dziś podkreślamy swoją przynależność do Polski. W końcu tego się nie wybiera i skoro przyszło nam tutaj mieszkać, żyć, pracować to warto to podkreślić, kiedy mamy do tego okazje. Być może młodzi już tego nie rozumieją, ale my, starzy, doceniamy wolność i trud jaki zadały sobie wcześniejsze pokolenia, aby tę wolność wywalczyć   – mówi jeden z Bobowian, wieszających flagę z samego rana na poręczy balkonu.

Flaga Polski utworzona jest z dwóch równych pasów białego i czerwonego koloru. Barwy biała i czerwona zostały uznane za narodowe po raz pierwszy 3 maja 1792 roku. Oficjalnie, aktualny wizerunek naszej flagi został uznany obok hymnu i godła za jeden z trzech symboli narodowych w 1919 roku – rok po uzyskaniu przez Polskę niepodległości.

fot. Joanna Róż