Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Niedziela, 24 stycznia 2021
Światłowód Orange Stróżna Gmina Bobowa

EKO-zwycięstwo Brzany

18.05.2012 || Kategorie: Edukacja || Autor: Sabina Janus

17 maja w Zespole Szkół nr 1 w Bobowej odbyła się piąta już edycja Powiatowego Konkursu Ekologicznego dla uczniów gimnazjum. Tym razem tematem przewodnim była „Wielofunkcyjna rola lasu.”

Nagrody książkowe ufundowało Starostwo Powiatowe w Gorlicach, natomiast koszty wycieczki do muzeum w Ciężkowicach dla wszystkich przybyłych laureatów pokrył burmistrz Bobowej – Wacław Ligęza.

O miano najlepszego przyjaciela przyrody uczniowie walczyli między sobą w trzech etapach – szkolnym, gminnym i powiatowym. W Bobowej laureatem został Arkadiusz Wojtas przygotowywany przez mgr Teresę Pres. Niestety w tym najwyższym etapie nasz reprezentant nie miał już tyle szczęścia i uplasował się na 6 miejscu, ex aequo z uczniami z placówek z Binarowej i Bystrej.

Zwycięzcami zostali kolejno:

miejsce I – Joanna Mierzwa (Zespół Szkół w Brzanie)
miejsce II – Anna Orchel ( Miejski Zespół Szkół nr 6 w Gorlicach)
miejsce III – Ewa Mikus ( Miejski Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach)

„Konkursy ekologiczne to idealny sposób na kształtowanie świadomości przyrodniczej dzieci już od najmłodszych lat. Nie tylko poszerzają one wiedzę z tego zakresu, ale także uczą, jak dbać o naturę, czyli coś czego kupić niestety nie możemy” – mówi mgr Grażyna Kurzawa z ZSO w Bobowej i prezes oddziału Ligi Ochrony Przyrody w Gorlicach.

Bobowa jako gospodarz najwyższego szczebla konkursu ekologicznego również może pochwalić się kilkoma działaniami na rzecz ochrony środowiska przyrodniczego. Przykładem jest rozbudowana oczyszczalnia ścieków czy też regularny wywóz śmieci. Również młodzież nie pozostaje obojętna na tego typu kwestie. Organizowane w szkołach akcje zbierania baterii, puszek czy plastikowych butelek cieszą się dużym zaangażowaniem wśród młodych ludzi. Oby więcej takich przedsięwzięć!

fot. Mateusz Książkiewicz