Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 29 października 2020
Światłowód Orange Stróżna Gmina Bobowa

Ostatnie pożegnanie Kamila i Ernesta

11.05.2012 || Kategorie: Bobowa, Społeczeństwo || Autor: Joanna Róż

7 maja 2012 roku pożegnaliśmy Kamila i Ernesta, 16-letnich mieszkańców Bobowej, którzy zginęli w tragicznych okolicznościach  podczas piątkowej burzy (4 maja).

Chłopców żegnali zrozpaczeni rodzice, rodzeństwo, rodzina, przyjaciele, sąsiedzi oraz mieszkańcy gminy. Podczas wygłoszonej homilii ks. Tomasz Gołąbek powiedział, iż ta nagła śmierć powinna być dla nas rekolekcjami  wobec, których nikt nie powinien być obojętny.

Tak chłopców wspominają najbliżsi koledzy:

„Ja  bardzo dobrze się z nimi znałem… często wychodziliśmy gdzieś  razem. Nigdy  ich nie zapomnę… byli dla mnie jak bracia.” (J.S)

„Znałem ich, chodziliśmy razem do klasy i na kursy zawodowe. Szkoda, że tak się stało .”

„Można powiedzieć, że byli niemalże jak bracia, zawsze trzymali się razem. Dwóch takich jak oni nie było i już nigdy nie będzie.”

„Wspominam ich miło! Zawsze pomocni w potrzebie.Jak miałem problem wystarczył jeden telefon i zaraz obaj byli – naprawdę można było na nich liczyć.”

„Byli wzorem prawdziwej przyjaźni. Wiecznie uśmiechnięci i zadowoleni z życia. Swoim poczuciem humoru rozbawiali wszystkich wokoło.”

Na drugi dzień po wypadku w internecie pojawił się utwór, napisany i nagrany specjalnie dla chłopaków – Kamila i Ernesta. A oto kilka słów od autora utworu, M. Hebdy:  Celem było uwiecznienie pamięci o Nich bo o takich kumplach warto pamiętać. Znalazłem bit i w niecałe 2 godziny napisałem tekst. Obróbką i masteringiem szybko zajął się kumpel…  ten sposób cały utwór powstał w około 5 godzin.

Ubiegłotygodniowa tragedia wstrząsnęła wszystkimi, dlatego portal Bobowa24 w imieniu mieszkańców składa kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia rodzinom i najbliższym Kamila i Ernesta. O wypadku pisaliśmy tydzień temu: http://bobowa24.pl/2012/05/dwie-ofiary-porazenia-piorunem/