Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Środa, 26 lutego 2020

Wypadek na przejeździe kolejowym

24.05.2012 || Kategorie: Region, Transport, Wypadki || Autor: Joanna Róż

Dzisiaj w godzinach porannych  lokomotywa spalinowa uderzyła w stojący na przejeździe samochód osobowy i znacznie go uszkodziła. W wyniku zderzenia straż pożarna musiała rozciąć pojazd, aby wyciągnąć  poszkodowanych z wraku.

Na szczęście jest to tylko opis wypadku pozorowanego w ramach akcji Bezpieczny przejazd- „Zatrzymaj się i żyj”, która odbyła się w Nowym Sączu na przejeździe kolejowym przy stacji Nowy Sącz- Miasto. Kampania „Zatrzymaj się i żyj”  rozpoczęła się dziś w 22 miastach i  ma na celu kształtowanie wśród społeczeństwa zdrowe i bezpieczne zachowanie na drogach w pobliżu przejazdów kolejowych. Obejmuje ona również różnorodne formy  przekazu takie jak : bilbordy, spoty telewizyjne i radiowe, ulotki, plakaty, materiały promocyjne, a także spotkania.

W dzisiejszą nowosądecką akcje zaangażowani był : Zakład Linii Kolejowych w Nowym Sączu , Straż Ochrony Kolei, Ratownicy Medyczni ,Policja oraz Straż Pożarna z Nowego Sącza. Koordynatorem akcji był Ryszard Zygmunt, a wspiera ją Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei.

Nasz apel o zachowanie bezpieczeństwa podczas pokonywania przejazdów kolejowych ma swoje uzasadnienie w linii kolejowej Stróże-Tarnów, która przecina w kilkunastu miejscach drogi publiczne i niepubliczne naszej gminy. 

Więcej informacji na :http://www.bezpieczny-przejazd.pl/

fot.Kamil Filipowski