Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 29 października 2020
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty

Wyjazd zawodoznawczy

16.06.2012 || Kategorie: Bobowa, Edukacja, Społeczeństwo || Autor: Joanna Liszka

Dnia 14 czerwca  uczniowie z technikum informatycznego z Zespołu  Szkół Zawodowych im. Stanisława Wyspiańskiego odwiedzili bielskie wydawnictwo „Prasa Beskidzka”.

Młodzi informatycy mogli na własne oczy zobaczyć, jak wygląda proces powstawania wydawanych przez spółkę gazet: Głos Ziemi Cieszyńskiej, Kronika Beskidzka i Kronika Małopolska.

Największe zainteresowanie uczniów wzbudziły maszyny drukarskie – tzw. Romayory, czterokolorowy Heidelberg  oraz gilotyny do cięcia papieru. Wydać gazetę to nie jest tak łatwo jak się nam wszystkim wydaje­ – powiedział nam Andrzej Kopka, jeden z uczniów. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także pracownia fotoskładu. Uczniowie zwiedzili także drukarnię wydawnictwa.

W ostatnim czasie uczniowie technikum o profilu posadzkarz także skorzystali z wyjazdu zawodoznawczego (Projekt Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce) i dowiedzieli się więcej o swoim przyszłym zawodzie. 23 maja br. uczestniczyli w wizycie zawodoznawcznej w firmie budowlanej „Baza” w miejscowości Stygneczowa koło Wieliczki. Mieli tam okazję zobaczyć z bliska plac budowy, porozmawiać na temat wykorzystywania nowinek techniczno-technologicznych w budownictwie, magazynowania, składowania oraz transportowania materiałów budowlanych.

fot. beskidzka24.pl