Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 28 października 2021

Jesień Literacka w Bobowej

22.09.2012 || Kategorie: Bobowa, Edukacja, Kultura || Autor: Joanna Róż

W ramach XXII Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej Bobowa po raz kolejny miała zaszczyt gościć znakomitych pisarzy –  Andrzeja Grabowskiego, Danutę Bartosz i Vladimira Stockmana – którzy poprowadzili lekcję literacką dla młodzieży.  http://bobowa24.pl/wp-includes/js/tinymce/plugins/wordpress/img/trans.gif

Spotkanie odbyło się w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa, która po brzegi została wypełniona młodzieżą ze szkół średnich i gimnazjalnych z terenu gminy. Poeci opowiadali z zapałem o swojej twórczości, czytali własne utwory, a nawet je śpiewali jak było w przypadku Vladimira Stockmana. Swoimi opowieściami z życia zawodowego i prywatnego starali się zaszczepić w młodzieży chęć do realizacji swoich marzeń. Sądząc po żywych i pełnych zainteresowania reakcjach uczniów, z pewnością się im to udało.

Andrzej Grabowski, organizator Galicyjskiej Jesieni Literackiej tak mówi o spotkaniu z bobowską młodzieżą:

 – To ziarno spadało dziś na żyzną glebę. Na pewno nabiorą wiary we własne siły. Nie istotne i nie ważne jest miejsce. Nawet jeśli urodzę się w małym miasteczku, to nie znaczy, że świat nie stoi przede mną otworem. Wręcz przeciwnie – bardzo wiele zależy ode mnie . Kolejną sprawą jest to, że ci młodzi ludzie sami obserwowali jak ta impreza z małej, zamykającej się wokół dworku Paderewskiego przestrzeni, przekształciła się w największa imprezę literacką w Polsce. Jak patrzyliśmy dziś w oczy bobowskiej młodzieży, to byliśmy głęboko przekonani, że każdy z nich ma jakieś marzenia i że wierzy we własne siły.

Lekcja literacka, zarówno pod względem frekwencji jak i atmosfery przebiegła niezwykle pomyślnie. Prowadzący spotkanie, jak i uczestniczący w nim uczniowie naszych szkół z pewnością na długo zapamiętają to doświadczenie i wiele z niego wyniosą.