Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Niedziela, 17 października 2021

Szansa dla każdego

27.09.2012 || Kategorie: Region, Społeczeństwo || Autor: Paulina Kalamaszek

Stowarzyszenie SURSUM CORDA zaprasza osoby niepełnosprawne, ich opiekunów i członków rodzin do udziału w bezpłatnym projekcie „Niepełnosprawni – Pełnoprawni”. Całość potrwa od września do listopada.

Projekt skierowany jest do osób niepełnosprawnych, członków ich rodzin i opiekunów, mieszkających na terenie miasta Nowy Sącz, powiatu nowosądeckiego, limanowskiego oraz gorlickiego, a udział w nim jest całkowicie bezpłatny. Warunkiem realizacji szkolenia w konkretnej miejscowości jest zebranie się grupy 9-12 osób.

Będzie można skorzystać między innymi z  ćwiczeń umiejętności opiekuńczo-higienicznych dotyczących osób niepełnosprawnych, zajęć praktycznych z poruszania się na wózku, technik przenoszenia i asekuracji osób niepełnosprawnych, pierwszej pomocy oraz komunikacji i potrzeb niepełnosprawnych.

Ponadto będzie możliwa konsultacja ze specjalistami w zakresie : poradnictwa psychologicznego, doradztwa zawodowego, porad prawnych, porad dotyczących uzyskiwania świadczeń pomocy społecznej i poradnictwa w zakresie uprawnień, dostępnych usług, sprzętu rehabilitacyjnego i pomocy technicznej.

Konsultacje będą realizowane w biurze projektu przy ul. Zakościelnej 3 w Nowym Sączu lub telefonicznie pod nr 18 44 11 994.

Konieczna jest wcześniejsza rejestracja  pod nr tel. 18 44 11 994, pon. 13.00-17.00 oraz wt.-pt. 9.00-13.00

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.niepelnosprawni.sc.org.pl