Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Sobota, 28 listopada 2020
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty

Piknik Integracyjny dla osób niepełnosprawnych

08.10.2012 || Kategorie: Edukacja, Społeczeństwo || Autor: Paulina Kalamaszek

Piątego października o godzinie 13:00 rozpoczął się piknik integracyjny zorganizowany przez bobowską filię Dziennego Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi. Był on połączeniem prezentacji realizowanego przy wsparciu finansowym ze środków PFRON zadania publicznego i okazją do wspólnego biesiadowania.

Okazją do spotkania w Bobowej było podsumowanie realizowanego przez ośrodek w Gorlicach zadania publicznego pt. „Zwiększenie dostępu osób niepełnosprawnych do rehabilitacji zawodowej i społecznej”. Uczestnicy spotkania mogli wysłuchać prezentacji artystycznych, które promowały wydaną w ramach zadania płytę „Nie zaginie ludowe śpiewanie”, prezentujących 14 utworów z muzyką ludową Pogórza, Łemkowszczyzny i Sądecczyzny. Grupa osób niepełnosprawnych wraz z opiekunami muzycznymi dokonała wyboru repertuaru i przygotowała regionalne utwory muzyczne.

Ponadto niepełnosprawni w trakcie warsztatów uczestniczyli w szyciu strojów ludowych, w których później zaprezentowali się na scenie. Dodatkowo zwiedzili również stoiska koronkarskie, które prezentowano w Bobowej w ramach XIII Międzynarodowego Festiwalu Koronki Klockowej.

Podczas imprezy można było dostrzec grono zaproszonych gości. Wśród nich pojawiła się Marta Mordarska będąca pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Nowego Sącza ds. społecznych oraz Łukasz Igielski pełnomocnik Burmistrza Gorlic ds. społecznych. Na piknikowej scenie zaprezentowały się również Anna Guzik i Beata Bochnia, które głownie zajmują się kultywowaniem kultury pogórza bieckiego i okolic.

źródło: halogorlice.pl
fot. Dzienny Ośrodek Wsparcia w Gorlicach