Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 28 października 2021

Miej się na baczności, grasujący złodzieje!

27.11.2012 || Kategorie: Policja, Powiat || Autor: Mateusz Książkiewicz

Weekend dla policji był bardzo pracowity. W okolicy Bobowej, a dokładnie w Mszance (gmina Łużna) doszło do nocnych kradzieży, samochodu oraz elektronarzędzi.

W sobotni poranek otrzymaliśmy zgłoszenie o kradzieży samochodu Fiat Cinquecento – mówi asp. Grzegorz Szczepanek rzecznik gorlickiej Policji, natomiast tej samej nocy w okolicy było również włamanie do garażu z którego skradziono elektronarzędzia o wartości ok. 1500zł. W tej chwili prowadzimy czynności zmierzające do wykrycia i złapania sprawców.

Wg relacji świadków policyjny pies tropiący który pojawił się na miejscu zdarzenia nie podjął poszukiwań ze względu na mocno schodzony teren, przez co odnalezienie śladu było nie możliwe. Warto pamiętać że zgodnie z Kodeksem Karnym a dokładniej art. 278 § 1 – Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Razem z policją apelujemy aby właściciele zadbali o dobre zabezpieczenie swoich ruchomości zwłaszcza w przypadku kiedy przechowuje się je w pomieszczaniach gospodarczych typu szopy, stodoły czy garaże wolno-stojące.  Nawet gdy zabezpieczania nie są w 100% skuteczne to zawsze utrudnią lub zniechęcą do kradzieży – dopowiada rzecznik.

fot. M. Książkiewicz (archiwum)