Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 20 czerwca 2019
PWSZ oferta edukacyjna

Bóg się rodzi… czyli wigilijne spotkanie w przedszkolu

23.12.2012 || Kategorie: Edukacja, Społeczeństwo || Autor: Damian Nowak

W piątkowe południe w przedszkolu zapanował niepowtarzalny i prawdziwie świąteczny nastrój. Tradycyjnie, na kilka dni przed Bożym Narodzeniem odbyło się wigilijne spotkanie, które zgromadziło dzieci, ich rodziców oraz zaproszonych gości.

Uroczystość rozpoczęła Dyrektor bobowskiej placówki – Bożena Płazińska witając rodziców oraz gości. Przypomniała także o wyjątkowym charakterze zbliżających się świąt.

Po po krótkim wstępie nadszedł czas aby najmłodsze przedszkolaki przedstawiły Jasełka w których Aniołki, Pastuszkowie oraz Królowie przybyli do Betlejem, by złożyć na ręce Marii i Józefa swoje dary dla Dzieciątka. Młodzi artyści wspaniale zagrali swoje role, a następnie wraz z zebranymi zaśpiewali znane kolędy podając sobie wigilijną świecę.

W dalszej kolejności przyszedł czas na życzenia. O dzieciach z przedszkola nie zapomniał również burmistrz Bobowej – Wacław Ligęza, który za pośrednictwem sekretarz – Zdzisławy Iwaniec przekazał życzenia oraz słodkości, którymi obdarował również sołtys Bobowej – Marek Podobiński.

Po przedstawieniu wszyscy oraz życzeniach z łamaniem sie opłatkiem, wszyscy próbowali tradycyjnych potraw wigilijnych m.in.: przepysznego żuru, pierogów, ryby,kapusty z grochem.

Źródło: Przedszkole w Bobowej