Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 20 czerwca 2019
PWSZ oferta edukacyjna

Finaliści z Sędziszowej!

21.12.2012 || Kategorie: Edukacja, Społeczeństwo || Autor: Paulina Kalamaszek

Dwójka uczniów ze Szkoły Podstawowej w Sędziszowej, a dokładniej Paulina Lisik i Tymoteusz Semla zostali finalistami szesnastej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poezji Religijnej ,,Pierścień Świętej Kingi”, którego podsumowanie odbyło się w Bochni.

Konkurs trwał od 13 do 14 grudnia i wzięło w nim udział łącznie ok. 80 uczestników – dzieci ze szkół podstawowych. Z terenu powiatu Gorlickiego do finału zakwalifikowała się tylko trójka uczniów, jedno z Gorlic oraz szczęśliwa dwójka z Sędziszowej. W przygotowaniu Pauliny i Tymoteusza do recytacji  pomagała nauczycielka Joanna Rutka.

Do bocheńskiej Kopalni Soli finaliście dotarli pod czujnym okiem dyrektor szkoły Marii Bartoszek. Dla dzieci już sam nocleg był niesamowitą przygodą, gdyż noc spędzili 240 m pod ziemią w komnacie sypialnianej.

Na podopiecznych czekało jeszcze wiele atrakcji. Między innymi mogły zwiedzić kopalnię i wysłuchać ciekawych opowiadań przewodnika. Miały okazję spotkać się z Józefem Miką – ,,doktorkiem ” z programu telewizyjnego ZIARNO, a także aktorem krakowskiego teatru – Włodzimierzem Jasiński, który poprowadził dla dzieci mini warsztaty. Po wieczornym przesłuchaniu finalistów, jury wyłoniło zwycięzców po czym nastąpiło rozdanie nagród i pamiątkowych dyplomów.

„Od kilku lat bierzemy udział w tym konkursie – mówi Maria Bartoszek dyrektor szkoły podstawowej w Sędziszowej. Przeważnie jedno dziecko trafiało do finały w tym roku aż dwoje co jest dodatkowym powodem do dumy. Paulinka Lisik startowała po raz czwarty natomiast Tymoteusz Sempla był debiutantem. Jury oceniło poziom wszystkich dzieci na bardzo wysoki. Kilka wierszy recytowanych było wielokrotnie co dodatkowo podnosiło poprzeczkę konkursu. Wyjazd oraz uczestnictwo w podsumowaniu konkursu w Kopalni Soli w Bochni był możliwy dzięki wsparciu miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych”. 

Rozdanie nagród w kopalni uświetnił zespół „Promyczki”, natomiast z uroczystości finałowych będzie można obejrzeć za nie cały miesiąc w programie telewizyjnym ZIARNO.

Gratulujemy młodym recytatorom i życzymy dalszych sukcesów!

fot. SP w Sędziszowej