Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 20 czerwca 2019
PWSZ oferta edukacyjna

Uwaga – szklanka na drogach!

25.12.2012 || Kategorie: Bezpieczeństwo, Informacje Ogólne, Powiat, Społeczeństwo || Autor: Łukasz Augustyn

UWAGA! Jak informuje Regionalny Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w ciągu najbliższych dni mogą wystąpić opady marznące, czyli gołoledź. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Już wczoraj rano można było odczuć skutki zamarzającego deszczu i potocznie zwanej „szklanki” na drogach. Takie warunki mogą utrzymać się przez najbliższe dni. Jak informuje IMiGW – przewiduje się wystąpienie opadów śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem i marznący deszcz, powodujący gołoledź. Strefa opadów najwcześniej pojawi się na zachodzie województwa i będzie przemieszczać się na wschód.
Na chwilę obecną wydany jest pierwszy stopień dotyczący gołoledzi, prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk wynosi 90%.

Każdego, kto w okresie świątecznym wybiera się w podróż samochodem, ostrzegamy przed dużym ruchem na drogach oraz zalecamy dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych. Zamarzający deszcz bywa bardzo niebezpieczny i może powodować wypadki. Wystarczy jedynie chwila nieuwagi, aby wpaść w poślizg.
Również prosimy o zachowanie ostrożności na nie posypanych chodnikach i schodach, gdyż o stłuczenia i złamania nie trudno.