Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Piątek, 10 lipca 2020
Wybory prezydenckie

Kościół w Siedliskach okradziony!

13.04.2013 || Kategorie: Policja, Religia || Autor: Damian Nowak

W nocy ze środy na czwartek okradziony został Kościół pw. Apostołów Piotra i Pawła w Siedliskach. Łupem nieznanych sprawców padły miedziane rynny kościoła, sprawą zajmuje się policja.

Brak elementów został zauważony przez miejscowego proboszcza podczas rannego obchodu kościoła przed czwartkową poranną mszą. Kradzież została od razu zgłoszona Komendzie Powiatowej Policji w Gorlicach, która to będzie prowadzić postępowanie w tej sprawie. Ze względu na opady atmosferyczne, które występowały bezpośrednio po zdarzeniu niemożliwe było wykorzystanie policyjnego psa tropiącego mogącego pomóc w lokalizacji sprawców.

Jako cała społeczność wsi oraz parafii zwracamy się z prośbą o do wszystkich  osób które mogłyby pomóc  w ustaleniu sprawców o kontakt z posterunkiem najbliższej policji bądź też telefonicznie – mówi Józef Magiera sołtys wsi Siedliska. Zatrważające jest to, że ktoś dokonał takiego czynu na obiekcie sakralnym, wcześniej czy później dosięgnie go sprawiedliwość – dodaje.

W miejsce skradzionych rynien wstawiono zastępcze plastikowe aby zabezpieczyć fundamenty oraz ściany kościoła od wilgoci. Warto przypomnieć, że około rok temu podobne zdarzenie miało miejsce w Bobowej przy kościele św. Zofii gdzie ukradziono miedziane od gromienia.