Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Sobota, 16 października 2021

Policja podsumowuje Wielkanoc

06.04.2013 || Kategorie: Policja || Autor: Łukasz Augustyn

Kolejne święta za nami, święta, które pomimo fatalnych warunków atmosferycznych minęły stosunkowo bezpieczne. Obyło się bez większych incydentów na drogach i w otoczeniu terenów zabudowanych.

Według policyjnych, oficjalnych statystyk tegoroczna Wielkanoc przebiegła spokojnie, m.in. dzięki wzmożonym kontrolom drogowym oraz licznym patrolom w czasie „ psotnej nocy”. Doprowadziło to do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach i osiedlach.

Jedynymi poważniejszymi incydentami, w okresie od wielkiego piątku (29.04) do wtorku (2.04), jakie odnotowała policja, były cztery kolizje drogowe i czterech nietrzeźwych kierowców: „Interweniowaliśmy jedynie podczas czterech kolizji drogowych, w których, na szczęście, nikt nie ucierpiał – informuje  asp. Grzegorz Szczepanek Oficer Prasowy KPP w Gorlicach. – Policjanci ujawnili również czterech nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą tych świąt okazał się mężczyzna, który w sobotnie południe kierował w Łużnej samochodem, mając we krwi 2,8 promila alkoholu.”

„Możemy stwierdzić, że okres wielkanocny minął bardzo bezpiecznie oraz spokojnie. Największe obawy, które wzbudzała tzw. „psotna noc” nie potwierdziły się.  Poza kilkoma zgłoszonymi incydentami nie odnotowaliśmy żadnych zdarzeń o charakterze kryminalnym. Również na gorlickich drogach święta przebiegły bardzo spokojnie – podsumowuje przedstawiciel policji.

fot. Mateusz Książkiewicz