Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Niedziela, 17 października 2021

Kolizja 3 samochodów w Wilczyskach

24.05.2013 || Kategorie: Policja || Autor: Łukasz Augustyn

Dziś (24.05.2013) tuż przed godziną 9.00 w miejscowości Wilczyska w ciągu drogi wojewódzkiej nr 981 a dokładnie za stacją PKP w kierunku Stróż, miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem trzech pojazdów.

O godz. 8:43 dyspozytor w Nowym Sączu odebrał zgłoszenie o wypadku samochodowych w miejscowości Wilczyska, w którym uczestniczyły trzy pojazdy i trzech poszkodowanych, którzy byli kierowcami tych pojazdów – mówi rzecznik prasowy st. kpt. Dariusz Surmacz z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach.

Wg relacji świadków przyczyną kolizji było wpadniecie w poślizg jednego z pojazdów, który uderzył w kolejny pojazd a trzeci najechał pozostałe. Na chwilę obecną ciężko stwierdzić jaka była kolejność i kto był sprawca zdarzenia. Na miejscu pracuje jednostka dochodzeniowo śledcza oraz policjanci z gorlickiej drogówki . Wszystkich trzech kierowców zabrały karetki pogotowia do szpitala, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W akcji ratowniczej brały udział: dwa zastępy JRG Gorlice, jeden JRG Nowy Sącz oraz dwie jednostki OSP (Stróże i Wilczyska).

Ruch na drodze wojewódzkiej w tym miejscu był przez godzinę zablokowany, potem udostępniono ruch wahadłowy.

fot. Mateusz Książkiewicz