Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 29 października 2020
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty

Pierwsza Komunia Święta w Bobowej

15.05.2013 || Kategorie: Bobowa, Religia, Społeczeństwo, Uroczystości || Autor: Julia Ziomek

W ubiegłą niedzielę (tj. 12.05) w bobowskiej parafii odbyła się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Sześćdziesięciu jeden drugoklasistów z Bobowej i Brzanej w uroczystych strojach oraz cudownym nastroju uczestniczyło wraz z rodzicami w Eucharystii, której przewodził ks. proboszcz Marian Jedynak.

Przez cały rok 52 dzieci z Bobowej pod czujnym okiem ks. Jedynaka i 8 dzieci z Brzanej prowadzonych przez ks. Tomasza Gołąbka starannie przygotowywało się momentu przyjęcia Pana Jezusa do swego serca. Parafia gościła również jedno dziecko z Wielkiej Brytanii.

Kandydaci zapoznali się z tym jak to Pan Jezus w Wielki Czwartek w Wieczerniku ustanowił Sakrament Eucharystii słowami : „Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy, to jest bowiem Ciało moje, które za Was będzie wydane.” „Bierzcie i pijcie z niego wszyscy. To jest bowiem kielich Krwi mojej Nowego i Wiecznego Przymierza, które za was i za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów. To czyńcie na moją pamiątkę.” Po raz pierwszy w pełni uczestniczyli w Mszy Świętej, która przyniosła im owoce w postaci :
-pogłębienia zjednoczenia z Chrystusem czyli pomnożenia łaski uświęcającej,
-ochrony przed grzechem i pokusami,
-zgładzenia grzechów lekkich,
-otwarcia na pełną jedność wszystkich chrześcijan,
– zobowiązała do niesienia pomocy ubogim.

Po zakończonej Eucharystii dzieci wraz z rodzicami złożyli podziękowania kapłanom i wychowawcom za trud nauki. Podczas Białego Tygodnia, a dokładniej w poniedziałek dzieci otrzymały natomiast pamiątkowe obrazki i pozowały do zdjęć klasowych.

Tradycyjnie za kilka dni wyruszą z pielgrzymką autokarową do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej, by podziękować za tak cenny dar, jakim jest Sakrament Eucharystii.

fot. Bogdan Belcer