Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Wtorek, 20 sierpnia 2019

XIV Gminny przegląd teatrów dzieci i młodzieży rozstrzygnięty!

29.05.2013 || Kategorie: Bobowa, Edukacja, Kultura || Autor: Anna Janus

W dniach 25-25 maja br. w sali widowiskowej „Koronka” odbył się po raz czternasty Gminny Przegląd Teatrów Dzieci i Młodzieży.  W tegorocznej edycji udział wzięło jedenaście grup teatralnych z terenu gminy Bobowa.

Przez dwa dni dziecięce i młodzieżowe grupy teatralne prezentowały na scenie spektakle o bardzo dużym wachlarzu tematycznym: począwszy od ekologii, przez tematy rodzinne i skończywszy na bajkach i wyimaginowanym świecie.

Podczas każdego z przedstawień dostrzegalny był ogromny wkład dobrej woli, czasu oraz zamiłowania do pracy z dziećmi ze strony nauczycieli i wychowawców, którzy wspaniale przygotowali młodych artystów.
W tegorocznej edycji zabrakło tylko dwóch grup z Jankowej i Sędziszowej, ale i tak publiczność mogła podziwiać prawdziwe talenty.

W konkursie udział wzięło łącznie jedenaście grup które przestawiły następujące sztuki:

„Wiosenne kwiaty dla Mamy i Taty” –Krasnale i skrzaty z Przedszkola samorządowego w Bobowej
„Krzesiwo” – Zespół teatralny Marionetka ze Szkoły podstawowej w Siedliskach.
„Święto chłopa” – Dzienny Ośrodek Wsparcia w Bobowej
„Brzydkie kaczątko” – Klasy IIa i IIb z Zespołu Szkół nr 1 w Bobowej
„Wygrana” – Zespół Teatralny „Szpila” ze Szkoły podstawowej w Stróżnej
„Papierowe szczęście” – Szkolny Zespół Teatralny z Zespołu Szkół w Brzanie
„Apetyt na zdrowie i ekologię” – Słoneczka, klasa „0” gr. IV Zespół Szkół nr 1 w Bobowej
„Jaś i Małgosia” – Motylki, kl. „0” gr. V Zespół Szkół nr 1 w Bobowej
„Dom mody” – Kwiatuszki, kl. „0” gr. III Zespół Szkół nr 1 w Bobowej
„Urodziny czerwonego kapturka” – Teatrzyk Spod Ławki ze szkoły podstawowej w Wilczyskach
„Książę szuka żony” – Teatrzyk Spod Ławki ze szkoły podstawowej w Wilczyskach.

Podczas dwóch dni przeglądu nad prawidłowym przebiegiem i sprawiedliwą recenzją prac każdej z grup czuwało jury w składzie: Małgorzata Grygiel, Wiesława Tarasek.
Uczestnicy oceniani byli według kryteriów: ogólne wrażenia artystyczne, scenografia, wyrazistość prezentowanych postaci, dykcja, stopień opanowania pamięciowego.

Komisja oceniała uczestników według następujących kryteriów : ogólne wrażenia artystyczne, scenografia, wyrazistość prezentowanych postaci, dykcja, stopień opanowania pamięciowego.

Komisja wyraziła swe uznanie także dla pracy nauczycieli prowadzących wszystkie grupy.

Po długich obradach ogłoszono wyniki:

W kategorii – Przedszkola i Zerówki

I miejsce:

Zespół Szkół nr.1 w Bobowej „Słoneczka” klasa „0” gr. IV za przedstawienie „Apetyt na zdrowie i ekologię”

Zespół Szkół nr.1 w Bobowej „Motylki” klasa „0” gr. V za przedstawienie „ Jaś i Małgosia”

Wyróżnienie: „ Krasnale i Skrzaty” z Przedszkola Samorządowego w Bobowej za przedstawienie „Wiosenne kwiaty dla Mamy i Taty” oraz „ Kwiatuszki” klasa „0” gr. II przedstawienie „ Dom Mody” z Zespołu Szkół nr 1 w Bobowej.

W kategorii – Szkoły Podstawowe:

I miejsce:

Klasy IIa i II b z Zespołu Szkół nr.1 w Bobowej za przedstawienie „ Brzydkie kaczątko”

II miejsce:

Zespół Teatralny „ Marionetka” ze Szkoły Podstawowej w Siedliskach za przedstawienie „ Krzesiwo”

III miejsce:

„Teatrzyk spod ławki” ze Szkoły Podstawowej w Wilczyskach za przedstawienie „ Urodziny Czerwonego Kapturka”

Wyróżnienie: Zespół Teatralny „ Szpila” ze Szkoły Podstawowej w Stróżnej za przedstawienie „ Wygrana” oraz Teatrzyk spod ławki „ ze szkoły Podstawowej w Wilczyskach za przedstawienie „ Książe szuka żony”

Wyróżnienia specjalne:

Dzienny Ośrodek Wsparcia w Bobowej za ogólne wrażenia artystyczne.

Szkolny Zespół Teatralny z Zespołu Szkół w Brzanej za przedstawienie „ Papierowe szczęście”

Specjalne wyróżnienie za scenariusz do przedstawienia „ Papierowe Szczęście dla Joanny Mierzwy z Brzanej.

Wyróżnieni aktorzy:

Zosia Lichoń kl. „0” z Bobowej – za rolę czarownicy

Karolina Kuropatwa kl. II z Bobowej – za rolę kaczki (mama)

Karolina Fryczek z Siedlisk – za rolę księżniczki

Weronika Garduła z Brzanej – za rolę Anki

Oliwia Gorgosz z Wilczysk – za rolę czerwonego kapturka

Wiktoria Gazda ze Stróżnej – za rolę ojca

Na zakończenie   wręczono wszystkim pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.