Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 24 września 2020
Światłowód Orange Stróżna Gmina Bobowa

Bobowski dżentelmen na motorze podbija Rzeszów !

03.06.2013 || Kategorie: Kultura, Region, Społeczeństwo, Turystyka || Autor: Łukasz Augustyn

Jak co roku Rzeszowski Automobilklub zorganizował V Rajd Nocy Muzeów, gdzie zaprezentowane zostały zabytkowe samochody i motocykle. Również na tegorocznej edycji nie zabrakło bobowskiego kolekcjonera pana Józefa Gucwy.

18 maja br. w całej Polsce odbyła się Noc Muzeów, podczas której można było za darmo zwiedzać każdy zakątek, na co dzień mało dostępny dla zwiedzających lub obciążony pewną opłatą. Właśnie w tym dniu, w Rzeszowie odbył się V Rajd Nocy Muzeów, gdzie zjechali się wszyscy miłośnicy zabytkowych pojazdów-zarówno tych na czterech kółkach, jak i dwóch. Głównym organizatorem V Rajdu Nocy Muzeów był Rzeszowski Automobilklub.

Jak co roku (relacja z ubiegłorocznego konkursu tutaj) na Rajdzie pojawił się Józef Gucwa ze swym motocyklem DKW NZ 350 z 1940 r., „Ponieważ był to zlot motocykli zabytkowych i pojazdów militarnych, postanowiłem pojechać DKW-ką NZ 350/1 z 1940 r. Jest to motocykl niemiecki, produkowany na cele wermachtu  i na ciężkie warunki terenowe, głownie przeznaczony był na Afrykę, piaszczyste tereny. Na konkurs pojechałem przebrany w mundur Afrika Korps. Starałem się wszystko zachować w oryginałach żeby to wyglądało w piaskowy kolor i to właśnie doceniła komisja konkursowa.” – Opowiada Józef Gucwa. Jego pojazd zajął II miejsce w kategorii motocykli i III miejsce na około pięćdziesiąt pojazdów w Nocnym Konkursie Elegancji, który odbył się na w nocy na Rynku.

Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów!

fot. Józef Gucwa/ Automobilklub Rzeszów