Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Niedziela, 18 sierpnia 2019

„Mama, tata i ja” – czyli biesiada rodzinna w bobowskim przedszkolu

22.06.2013 || Kategorie: Bobowa, Edukacja, Kultura || Autor: Anna Janus

W piątek tj.  20.06.2013 r. w Przedszkolu Samorządowym w Bobowej odbyła się biesiada rodzinna pod hasłem „Mama, tata i ja”. Pierwsza taka biesiada była zorganizowana w roku szkolnym 2001/2002 z inicjatywy pani Bożeny Płazińskiej i jest organizowana co rok.

W biesiadzie uczestniczyły wszystkie dzieci z przedszkola w przedziale wiekowym 3-6 lat. Dzieci wraz z opiekunami przygotowali część artystyczną, po której zaśpiewali sto lat mamom i wręczyli im skromne upominki z okazji Dnia Matki. Następnie maluchy i starszaki kolejno tańczyli tańce ludowe. Później przyszła pora na biesiadę.

Na dzieci czekały: kiełbaski, szaszłyki, ciasta, napoje oraz frytki. Wolny czas spędzali podczas zabawy na placu zabaw przy przedszkolu oraz uczestnicząc w konkursach.

Biesiada rodzinna miała na celu zintegrować rodziców z dziećmi.

Pracuję tutaj już piąty rok. Odkąd tu jestem, piknik stał się tradycją. Nie organizujemy imprez typu: Dzień Matki/ Dziecka/ Ojca. Wszystkie te imprezy zastąpione są właśnie  Tą biesiadą. Organizacja całej biesiady trwała około 2 tygodnie, choć już wcześniej każdy myślał o tej imprezie. W przygotowaniu pomagali również rodzice.” – mówi Bożena Tabiś.

Fot. Paulina Wilczyńska