Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Sobota, 18 września 2021

Akcja „Prędkość” na gorlickich drogach

19.07.2013 || Kategorie: Policja, Powiat || Autor: Damian Nowak

Ponad 40 skontrolowanych pojazdów i 30 wystawionych mandatów – to podsumowanie akcji „Prędkość” która odbyła się w ubiegły piątek (12 lipca br.) na drogach powiatu gorlickiego.

Tydzień temu ośmiu policjantów z drogówki przez cały dzień przeprowadzało ogólnopolską akcję  „Prędkość” kontrolując 42 pojazdy. W 34 przypadkach stwierdzono przekroczenie dopuszczalnej w danym miejscu prędkości, a dla 30 kierowców zakończyło się to nałożeniem przez policjantów mandatu karnego.

„W czasie działań nie ujawniono nietrzeźwych kierujących, nie było również zdarzeń w ruchu drogowym. Zintensyfikowane kontrole prędkości są istotnym elementem wpływania na kierujących naruszających przepisy, a tym samym poprawy bezpieczeństwa. Dotychczasowe analizy zdarzeń w ruchu drogowym na terenie powiatu gorlickiego wskazują, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zarówno kolizji, jak i wypadków drogowych. Mimo, że sytuacja z roku na rok poprawia się, to nadal mamy do czynienia z nieodpowiedzialnym zachowaniem niektórych kierowców.” – podsumowuje akcje asp. Grzegorz Szczepanek, Oficer Prasowy KPP w Gorlicach.

W związku z powyższym Policja apeluje, po raz kolejny, do wszystkich użytkowników dróg o wyobraźnię oraz odpowiedzialność. Należy zdać sobie sprawę, że od naszego postępowania na drodze zależeć może zdrowie, a nawet życie innych osób.

źródło: Komenda Powiatowa Policji

Fot. Mateusz Książkiewicz