Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Niedziela, 18 sierpnia 2019

Wakacyjna małopolska w obiektywie

01.07.2013 || Kategorie: Konkurs, Kultura, Region, Turystyka || Autor: Damian Nowak

Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty zaprasza wszystkich seniorów powyżej 50. roku życia do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Wakacyjna Małopolska w obiektywie seniora”.

Celem konkursu jest  ukazanie piękna Województwa Małopolskiego  oraz aktywizacja  osób starszych. Seniorzy którzy wyrażą chęć wzięcia udziału w konkursie będą mogli wykazać się w trzech kategoriach:

  • Plenery Małopolski,
  • Obiekty Małopolski,
  • Małopolskie Wydarzenia.

Uczestnicy konkursu na przesyłanie swoich prac mają czas od 1 lipca do 22 września 2013 r. Spośród przesłanych prac najlepsze wybiorą internauci oraz jury.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć w regulaminie, natomiast pracę wraz z kartą zgłoszenia należy przesłać na adres mailowy: wakacyjnamalopolska@gmail.com.

Stowarzyszenie poza konkursem zorganizuje również kurs fotograficzny dla wszystkich, którzy chcą poznać tajniki robienia fotografii oraz obróbki zdjęć.

W programie zajęć z podstaw fotografii znajdą się m.in. takie zagadnienia jak: budowa aparatu fotograficznego, przesłona oraz czas naświetlania, praca z lampą błyskową, , automatyczne i ręczne nastawianie ostrości, sposoby pomiaru światła, korekcja ekspozycji, balans bieli, czułości ISO, etc.

Natomiast uczestnicy warsztatów z obróbki zdjęć cyfrowych nauczą się jak otwierać, zapisywać i edytować zdjęcia (kontrast, poziomy, krzywe, cienie, zmiana kolorystyki, rozdzielczość, filtry), pracować na maskach, warstwach oraz z przybornikiem i opcjami poszczególnych narzędzi (kadrowanie, prostowanie, łatka, skalpel, stempel).

Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane są osobiście do 10 lipca br. lub do wyczerpania miejsc w biurze Stowarzyszenia (os. Centrum A 6a, 31-923 Kraków), od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00. Na warsztatach należy mieć cyfrowy aparat fotograficzny.

2. Wakacyjna Małopolska w obiektywie seniora - plakat