Marcin Wąs - II tura wyborów Burmistrza Bobowej

Z Kobylanką na remis

Autor: Damian Nowak
Piłkarze KS Bobowa rozegrali wczoraj na stadionie w Kobylance mecz 5. kolejki A klasy z miejscową drużyną LKS Kobylanka II, w którym zremisowali 2:2  Z powodu utraty dwóch punktów nasza bobowska drużyna spadła na drugą pozycję tabeli.

Goście rozpoczęli spotkanie w najlepszy możliwy sposób. Już w 1 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zgraniu piłki przez Sebastiana Pawlaka, kapitan bobowskiej drużyny Piotr Budzyn umieścił piłkę w siatce Kobylanki uderzeniem z kilkudziesięciu centymetrów nie dając cienia szans bramkarzowi.

Kolejne minuty pierwszej połowy umacniały w przekonaniu, że to KS Bobowa powróci do domu z kompletem punktów. Jednak piłkarze marną skutecznością nie przekładali okazji bramkowych na gole.

9 minut po rozpoczęciu drugiej części dali o sobie znać napastnicy LKS Kobylanka doprowadzając do wyrównania. Remis utrzymywał się do 78 minuty, kiedy gospodarze podarowali bobowskiej drużynie kolejną okazję do przechylenia szali zwycięstwa. Podyktowanej jedenastki nie wykorzystał jednak Damian Świątański.  Niecałe 60 sekund później swojego drugiego gola zdobyli gospodarze.

Remis w ostatniej akcji spotkania uratował Piotr Święs wykorzystując zamieszanie w polu karnym gospodarzy.

LKS Kobylanka 2 – 2 (0 – 1) KS Bobowa

Bramki: Piotr Budzyn, Piotr Święs.
Zmiany: 83 min. Święs Robert → Dulęba Grzegorz