Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Sobota, 23 października 2021

Kolejni fałszerze pieniędzy na naszym terenie !

23.10.2013 || Kategorie: Policja, Powiat || Autor: Łukasz Augustyn

Po raz kolejny w naszym terenie zatrzymano osoby wprowadzające i podrabiające banknoty naszej waluty. Policjanci z Gorlic zatrzymali dwóch mężczyzn, którymi teraz zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Gorlicach.

Do podobnego zdarzenia doszło ponad rok temu w okolicach Zborowic, Ciężkowic oraz Staszkówki (czytaj archiwum). Zatrzymano wtedy 10-osobową grupę odpowiedzialną za podrabianie i wprowadzenie do obiegu fałszywych banknotów. Pomimo że sprawa odbiła się szerokim echem dzięki ogólnopolskim mediom, znaleźli się następcy tej niechlubnej profesji.

– Gorliccy policjanci zatrzymali 2 mężczyzn, którzy próbowali wprowadzić do obiegu fałszywy banknot a dalsze czynności w sprawie wykazały, że są oni również „producentami” falsyfikatu – mówi asp. Grzegorz Szczepanek rzecznik KPP w Gorlicach.  Do sprawców policjanci dotarli, gdy kilkakrotnie próbowali oni zapłacić za zakupiony towar fałszywym banknotem. Informacje, które na ten temat dotarły do gorlickich policjantów natychmiast poddano analizie i wytypowano potencjalnych sprawców. Po zatrzymaniu mężczyźni przyznali się do fałszowania banknotów i wskazali miejsce ich produkcji. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Gorlicach.

Wobec powyższych informacji, apelujemy do wszystkich czytelników o dokładne sprawdzanie autentyczności środków płatniczych. Jeśli zetkniemy się z falsyfikatem niezwłocznie należy powiadomić policję.

źródło; KPP w Gorlicach

pieniadze_1