Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Niedziela, 17 października 2021

Cztery kolizje i pięciu nietrzeźwych kierowców

04.11.2013 || Kategorie: Bezpieczeństwo, Policja, Region || Autor: Mateusz Książkiewicz

To bilans Akcji Znicz jaką gorliccy policjanci przeprowadzili podczas minionego weekendu na drogach powiatu. Patrząc jednak na ogólnopolskie statystki, te cztery dni wzmożonego ruchu minęły w naszym terenie bardzo spokojnie.

Kolizje miały charakter niegroźnych stłuczek i nikt w nich nie ucierpiał, gorzej z brakiem odpowiedzialności kierujących pojazdami po spożyciu alkoholu. Aspirant Grzegorz Szczepanek, rzecznik komendy powiatowej w Gorlicach przytacza dwa z pięciu wykrytych przypadków nietrzeźwych kierowców:

– Nietrzeźwego mieszkańca Ropy, który kierował samochodem Opel, ujawnili policjanci w Uściu Gorlickim w dniu 1 listopad około godziny 2.00 w nocy. Kierował on samochodem mając w organizmie 2,23 promila alkoholu a ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Kolejnego nietrzeźwego kierującego ujawnili również policjanci z Posterunku Policji w Uściu Gorlickim. W tym przypadku 2 listopada o godzinie 23.30 w Wysowej zatrzymali mieszkańca tej miejscowości, który kierował samochodem Audi mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Ponadto okazało się, że kierowca posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Został on zatrzymany i osadzony w policyjnych pomieszczeniach. Obaj kierujący za swoje czyny odpowiedzą przed sądem – kończy rzecznik.

Statystki w Polsce są niestety zatrważające, od czwartku (30 października) do niedzieli (3 listopada) doszło do 338 wypadków, w których zginęło łącznie 38 osób a 410 zostało rannych. Około 10 000  funkcjonariuszy biorących w akcji ZNICZ 2013 ujawniło aż 1298 nietrzeźwych kierujących.

żródło: policja.pl / KPP Gorlice
fot. ilustracyjne (archiwum)