Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Niedziela, 27 września 2020
Światłowód Orange Stróżna Gmina Bobowa

Dwie osoby ranne w Wilczyskach (AKTUALIZACJA)

03.01.2014 || Kategorie: Policja, Wilczyska, Wypadki || Autor: Mateusz Książkiewicz

Dzisiaj około godziny 11 w miejscowości Wilczyska na tzw. serpentynach, znajdujących się nieopodal budynku stacji PKP na drodze wojewódzkiej nr 981 (Tarnów-Krynica Zdrój) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów – osobowego z dostawczym.

Prawdopodobną przyczyną wypadku była śliska nawierzchnia – mówi dowódca akcji kpt. inż. Marcin Barczyk z PSP Gorlice. Dwie osoby zostały zabrane do szpitala, na szczęście nie są to poważne obrażenia. Ruch na drodze wojewódzkiej nr 981 jest chwilowo zablokowany, strażacy kierują na objazdy.

– Wstępne ustalenia pracujących na miejscu policjantów ruchu drogowego wskazują, że do zdarzenia mogła przyczynić się nadmierna prędkość kierowcy Hondy Civic – mówi asp. Grzegorz Szczepanek, rzecznik KPP w Gorlicach. Mieszkaniec Ciężkowic, podróżujący wspólnie z żoną od strony Stróż, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z Peugeotem Partnerem.

W zdarzeniu brała udział Honda Civic oraz Peugeot Partner. Pierwszym pojazdem podróżowały dwie osoby, które w wyniku odniesionych obrażeń trafiły do szpitala. Samotnie podróżującemu kierowcy Peugeota nic się nie stało.

Na miejscu zdarzenia pracowali: strażacy z JRG w Gorlicach, druhowie z OSP Bobowa (dwa zastępy) oraz OSP Wilczyska, zespół pogotowia ratunkowego, policjanci z ruchu drogowego KPP w Gorlicach. Obecna także był grupa dochodzeniowo-śledcza, która wykonała czynności związane z ustaleniem przyczyn wypadku.