Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Piątek, 10 lipca 2020
Wybory prezydenckie

Gimnazjalistki mistrzami województwa Małopolskiego w piłce siatkowej!

22.05.2014 || Kategorie: Bobowa, Piłka siatkowa, Sport || Autor: Mateusz Książkiewicz

Dziewczęta z gimnazjum przy Zespole Szkół nr 1 w Bobowej zajęły pierwsze miejsce w Małopolskiej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej. Turniej ten rozegrano 14 maja br. w Krzeszowicach, bobowska drużyna pokonała 5 drużyn: Wieliczkę, Andrychów, Kraków, Wierzchosławice oraz Pcim.

Zawody rozgrywano system „każdy z każdym” w dwóch półfinałowych, do dwóch wygranych setów, następnie finały o miejsca I – VI. O to jak było na wojewódzkim etapie GIMNAZJADY zapytaliśmy opiekuna a zarazem trenera bobowskiej drużyny dziewcząt Jadwigę Wiejaczka:
– Było ciężko, gdyż zebrało się 6 drużyn na najwyższym poziomie. Niejednokrotnie dziewczyny z innych drużyn przewyższały nas wzrostem ale dzięki dobrej grze naszych zawodniczek pierwsze wygrałyśmy grupę a ostatecznie finał pokonując w tie breaku gimnazjum z Krakowa. Teraz czas się przygotować do wyjazdu na Mistrzostwa Polski w Kołobrzegu. Wyjazd ten niewątpliwie wiąże się z ogromnymi kosztami ale zrobimy wszystko by pozyskać odpowiednie środki. Jest to ogromny sukces dla naszej szkoły, jesteśmy najlepsi w województwie. Będziemy mocno walczyć by w Mistrzostwach Polski osiągnąć jak najwyższe miejsce.

W finale bobowskie Gimnazjalistki pokonały drużynę z Krakowa 2:1 (25:18; 20:25; 15:9). Dziewczęta zagrały w składzie: Iwańska Katarzyna, Tokarz Karolina, Bajerska Aleksandra, Wiejaczka Aleksandra, Jaworecka Katarzyna, Mucha Julia, Król Diana, Wiejaczka Natalia, Kipiel Klaudia, Janik Katarzyna.

Tabela końcowa:
1. Bobowa
2. Kraków
3. Wieliczka
4. Andrychów
5. Wierzchosławice
6. Pcin

Ogólnopolski finał do którego zakwalifikowały się bobowianki rozgrywany będzie w dniach 19 – 21.06.2014 w Kołobrzegu. Dla przypomnienia cztery lata temu drużyna dziewcząt w mini siatkówce zdobyła również mistrzostwo województwa, natomiast na Mistrzostwach Polski w Elblągu zajęła 7 miejsce.