Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 29 października 2020
Światłowód Orange Stróżna Gmina Bobowa

Gorliczanin w najlepszej klasie policyjnej 2014 roku

08.06.2014 || Kategorie: Edukacja, Policja, Region || Autor: Daniel Malski

W dniach 5-6 czerwca 2014 roku w Szkole Policji w Pile odbył się VI Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych, gdzie aż dwadzieścia pięć drużyn z całej Polski – w tym także uczniowie z ZSOiZ w Gromniku rywalizowało o tytuł „Klasy Policyjnej Roku 2014”.

Zawodnicy biorący udział w konkursie w Pile musieli wykazać się wiedzą z czterech aspektów: test ogólnej wiedzy o policji, test sprawności fizycznej, test sprawdzający umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy i test umiejętności strzeleckich. Za wykonanie każdego zadania uczestnicy otrzymywali określoną liczbę punktów.

W klasyfikacji ogólnej na I pozycji uplasowała się z wynikiem 424 punktów drużyna z ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH I ZAWODOWYCH W GROMNIKU uzyskując tym samym tytuł „Klasy Policyjnej Roku 2014”. Zespół z Gromnika wyprzedził o 5 punktów grupę z Katowic.

Gromnik reprezentowali:
– Sara Pypeć – gromniczanka, uczennica II klas LO,
– Marcin Maciaś- mieszkaniec Wytrzyszczki, uczeń klasy I LO,
– Dawid Kurek- mieszkaniec Jodłowej, uczeń klasy II LO
– Szymon Bolek – mieszkaniec Gorlic, uczeń klasy I LO

Opiekę podczas turniejowych zmagań nad reprezentacją pełnili: Grzegorz Nagel oraz Marek Dziuban.

– Rozpiera mnie ogromna duma, dlatego że mogłem reprezentować naszą szkołę na tak prestiżowym turnieju – mówi z radością gorliczanin Szymon Bolek, uczestnik konkursu. Zdenerwowania nie odczuwałem wcale a wszystkie moje działania podejmowałem spontanicznie. Oczywiście moim marzeniem było wygrać wszystko co jest możliwe, ale to były tylko marzenia. Nie byłem w stu procentach pewny, że się uda. Wraz z Sarą udzielaliśmy pierwszej pomocy przedmedycznej, a indywidualnie musiałem pokonać tor przeszkód oraz napisać test wiedzy o policji. Z torem przeszkód nie miałem żadnych problemów. Natomiast z pierwsza pomocą i testem wiedzy było nieco gorzej, ponieważ musiałem w krótkim czasie nadrobić sporą cześć materiału. Kosztowało mnie to trzy tygodnie intensywnej pracy. Jednak po wynikach widać, że opłacało się podjąć wysiłek, wyprzedziliśmy kolejną w tabeli drużynę pięcioma punktami, uzyskując wynik 424 co dało nam zwycięstwo. Oczywiście sukces to nie tylko nasza zasługa, ale także naszych przyjaciół i wykładowców, którzy włożyli wiele pracy, aby solidnie dopracować każdy szczegół, za co bardzo dziękuję – kończy uczeń.

Tytuł „Klasa Policyjna Roku 2014” to po odbytej niedawno Ogólnopolskiej Olimpiadzie Policyjnej kolejny wielki sukces gromnickiej szkoły. Pucharowe gabloty wzbogaci Puchar Komendanta Głównego Policji dla „Klasy Policyjnej Roku 2014”. Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy, aby tytuł pozostał w szkole jak najdłużej!

fot. Sara Pypeć, Marcin Maciaś, Dawid Kurek