Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Medyk Gorlice
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Wtorek, 17 lipca 2018

Kto w naszej gminie jest „Najlepszym z Najlepszych”? (FILM)

27.06.2014 || Kategorie: Edukacja, Konkurs || Autor: Paulina Wilczyńska

Przedwczoraj, 25 czerwca br. na hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Bobowej odbyła się po raz XVIII gala wręczenia nagród w konkursie „Najlepsi z Najlepszych”, w której udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z terenu gminy Bobowa.

Jak co roku spośród szkół podstawowych i gimnazjalnych w gminie zostają wyłaniani najlepsi uczniowie, którzy wykazują swoje zainteresowanie nauką i sportem wykraczając poza program nauczania, który jest dla nich przewidziany biorąc udział w konkursach przedmiotowych i zawodach. Za osiągnięcia jakie zdobyli uczniowie wręczone zostały statuetki oraz nagrody rzeczowe dla tych którzy zajęli szczególne miejsce w określonej dziedzinie edukacyjnej. Tegoroczna edycja została otwarta przez Przewodniczącego Rady Miejskiej w Bobowej Stanisława Siedlarza oraz dyrektora ZEAS-u Andrzeja Sagana.

W tegorocznej gali wyróżnionych zostało ok. 200 uczniów w różnych grupach. Wręczanie nagród przeprowadzane było grupami zgodnie z miejscowościami, gdzie znajdują się szkoły. Uczniowie otrzymali nagrody z rąk Burmistrza Bobowej Wacława Ligęzy, Przewodniczącego Rady Miejskiej Stanisława Siedlarza oraz dyrektora ZEAS-u w Bobowej Andrzeja Sagana.

Liczba osób wyróżnionych z poszczególnych szkół :

Szkoła Podstawowa w Bobowej – w nauce 22, a w sporcie 24 uczniów
Szkoła Podstawowa w Brzanie – w nauce 6, a w sporcie 2 uczniów
Szkoła Podstawowa w Jankowej – w nauce 21, a w sporcie 3 uczniów
Szkoła Podstawowa w Sędziszowej – w nauce 3, a w sporcie 1 ucznia
Szkoła Podstawowa w Siedliskach – w nauce 15 uczniów
Szkoła Podstawowa w Stróżnej – w nauce 4, a w sporcie 6 uczniów
Szkoła Podstawowa w Wilczyskach – w nauce 9, a w sporcie 14 uczniów

Gimnazjum w Bobowej – w nauce 21 uczniów, a w sporcie 14 uczniów
Gimnazjum w Brzanej – w nauce 8, a w sporcie 2 uczniów
Gimnazjum w Siedliskach – w nauce 14 uczniów

Wśród wyróżnionych wyłoniono 5 uczniów, którzy otrzymali dodatkowe nagrody rzeczowe, za wybitne osiągnięcia w kilku dziedzinach a byli to :

Ze Szkoły Podstawowej w Brzanie – Katarzyna Kloc
Ze Szkoły Podstawowej w Jankowej – Janusz Wojtaczka
Z Gimnazjum w Bobowej – Grzegorz Chmura i Przemysław Myśliwiec
Z Gimnazjum w Siedliskach – Paweł Marszał

– Jestem bardzo zadowolony z uczniów i co najważniejsze, że są to wysokie osiągnięcia z różnych przedmiotów oraz dziedzin sportu – mówi Wacław Ligęza, burmistrz Gminy Bobowa. Kilku uczniów osiągnęło wyniki na bardzo wysokim poziomie sięgając finału na szczeblu ogólnopolskim ale też wojewódzkim czy powiatowym. Widać pracę, którą wykonują nauczyciele a przede wszystkim uczniowie, którzy się bardzo angażują i którym zależy na tym by wypadać jak najlepiej. Gratulacje, wyrazy uznania należą się również dla dyrektorów szkół, nauczycieli oraz dla tych wszystkich, którzy przygotowują ten konkurs oraz troszczą się o to, żeby nagrodzić tych którzy na to zasługują. Cała ta akcja jest pewną motywacją, bo jeżeli władze samorządowe dostrzegają, że uczniowie którzy chodzą do szkół, gdzie organem prowadzącym jest gmina, osiągają dobre rezultaty także jest to coś co powinno motywować do lepszej pracy. Szeroki wachlarz obszarów w których uczniowie osiągnęli sukces powoduje, że ich zainteresowania są realizowane w różnych dziedzinach i powinni mieć uczniowie równe szanse osiągania swoich realizacji, zdolności i zainteresowań we wszystkich obszarach i to staramy się podkreślić i robić.

W razie niedostępności materiału prosimy odświeżyć stronę.