Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 28 października 2021

Strażacy z Siedlisk gasili pożar świeżego siana

07.06.2014 || Kategorie: Region, Straż pożarna || Autor: Łukasz Augustyn

Wczoraj, 6 czerwca br. doszło do pożaru świeżego siana ułożonego na wozie drabiniastym wewnątrz budynku gospodarczego. Dzięki szybkiej reakcji mieszkańców oraz wsparcia okolicznych jednostek OSP oraz PSP Gorlice ogień udało się ugasić we wczesnym jego stadium.

Zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Biesna wpłynęło do dyspozytora Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach ok. godz. 21:30.  Po dotarciu na miejsce strażacy zastali mieszańców gaszących wóz pełen świeżego, jeszcze tego samego dnia zebranego siana. W dalszej części gaśniczej druhowie ugasili tlący się wóz oraz zabezpieczyli budynek gospodarzy wynosząc z niego świeżo ze składowane siano.

Udział w akcji ratunkowo-gaśniczej brały OSP Łużna, OSP Biesna, OSP Siedliska, oraz dwa zastępy PSP w Gorlicach.

„Późnym wieczorem doszło do pożaru  świeżo przywiezionego siana, które było składowane na wozie drabiniastym znajdującym się w budynku gospodarczym – mówi kapitan Mirosław Bogusz, dowódca akcji ratunkowo-gaśniczej. Właściciele zauważyli ogień i swoimi swoimi siłami zdołali ten wóz wypchnąć na zewnątrz. Jednocześnie gasili oni wężem oraz wiaderkami tlący się wóz. Dzięki szybkiej własnej akcji, nie doszło do zapalenia się całej stodoły, a przy tym budynku mieszkalnego, który był nieopodal usytuowany. Przyczyną pożaru było samozapalenie się świeżego wilgotnego siana, które było składowane na wozie jak i stodole. W akcji udział brały trzy jednostki OSP z Biesnej, Łużnej i Siedlisk oraz dwa zastępy z Państwowej straży Pożarnej w Gorlicach. Obecny był także zespół karetki Pogotowia ratunkowego, który udzielał pomocy poszkodowanym osobom.

W wyniku podjętych własnych działań, właściciel który wypychał płonący wóz uderzył się w głowę, jego żona natomiast uskarżała się na bóle nerwowe.