Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Sobota, 11 lipca 2020

ZSO w Bobowej proponuje zmianę terminu reorganizacji szkół

09.02.2015 || Kategorie: Bobowa, Edukacja, Interwencje || Autor: Zespół Szkół Ogólnokształcących

Dzisiejszego dnia oświadczenie ws. reorganizacji szkół ponadgimnazjalnych w Bobowej przez Starostwo Powiatu Gorlickiego wydał bobowski Zespół Szkół Ogólnokształcących. W tej chwili (godz. 17.00) odbywa się także w Gorlicach spotkanie z udziałem władz oraz zainteresowanych przedstawicieli szkół.

Poniżej stanowisko ZSO w Bobowej:

Starostwo Powiatowe w Gorlicach
Zarząd Powiatu

Mając na uwadze spory i nieporozumienia wynikające z planowanej reorganizacji sieci szkół ponadgimnazjalnych w Powiecie Gorlickim – w tym łączenia szkół w Bobowej, jako dyrektor bobowskiej szkoły i mieszkaniec tego powiatu, zwracam się z prośbą o ponowne rozważenie zamiaru połączenia szkół od dnia 1 września 2015 r.

Atmosfera jaka panuje wokół tego zamiaru i pojawiające się w mediach informacje, mogą doprowadzić do skłócenia społeczności łączonych szkół, podziału na „lepszych i gorszych”, „likwidowanych i nie likwidowanych”, tych, którym Zarząd „ustąpił i nie ustąpił” – co na pewno nie posłuży pozytywnemu wizerunkowi szkolnictwa ponadgimnazjalnego w powiecie. Sądzę, że przesunięcie w czasie zamiaru reorganizacji szkół zdecydowanie poprawiłoby panującą atmosferę wokół sprawy, wykluczyłoby podejrzenia o kumoterstwo i zakulisowe działania.

Najbliższy rok mógłby być przeznaczony na głęboką, rzeczową i przede wszystkim spokojną dyskusję nad poszukiwaniem optymalnych rozwiązań służących dobru szkolnictwa ponadgimnazjalnego w Powiecie Gorlickim, w tym na poszukiwaniu w szkołach oszczędności oraz dodatkowych źródeł dochodu.

Nadmieniam, że przedstawione przeze mnie powyższe stanowisko podzielają członkowie Rady Pedagogicznej, pracownicy niepedagogiczni oraz rodzice uczniów naszej szkoły.

 Z poważaniem  –  Tadeusz Rak
Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

 

ZSO Bobowa