Awans LKS Bobowa do półfinałów II ligi pomimo przegranej w Chełmku

Autor: Łukasz Augustyn
Wczorajszego popołudnia (tj. 14.03.br.) na hali w Chełmku, LKS Bobowa zmierzyła się z miejscową drużyna UKS Grunwald Chełemek. Po trudnej ale zawziętej walce, bobowski zespół musiał oddać gospodarzom dwa zwycięskie punkty a tym samym zajął ostatecznie drugie miejsce w tabeli.

Druga pozycja, która jest najwyższa w historii klubu, także zapewnia LKS Bobowa awans do rozgrywek półfinałowych o wejście do II ligi. Mecze odbędą się na początku maja, o bliższej dacie będziemy informować na portalu.

Sobotnie spotkanie w Chełmku było swoistą walką tytanów na pakiecie. Dwa mocne zespoły walczące o awans zapewniły przybyłym na mecz kibicom niezapomniane widowisko. Od samego początku gra była bardzo zacięta i wyrównana. Kilka dobrze rozegranych piłek pod koniec pierwszego setu przełożyło się na zwycięstwo naszego zespołu. Niestety w drugim i trzecim secie po popełnieniu kilku błędów przez bobowskich siatkarzy, Grunwald Chełmek okazał się silniejszy wygrywając 25: 19 i 25:22. Czwarty set to pełna mobilizacja LKS Bobowa, dobrze zagrana piłka i zdecydowana wygrana 25:20. W tie-breaku bardzo dobrze widać było presję i chęć wygrania tego spotkania po obu stronach siatki. Niestety pełne skupienie po stronie gospodarzy przełożyło się na bardziej skuteczniejszą akcję a tym samym odskok punktowy, który zapewnił zwycięstwo – 15:7.

„Przegraliśmy 3:2 ale po dobrej walce, po meczu na bardzo wysokim poziomie – komentuje Paweł Popardowski, terener LKS Bobowa. Mecz rozgrywał się pomiędzy pierwszym a drugim miejscem. Od samego początku mieliśmy świadomość, że będzie to spotkanie z mocnym przeciwnikiem i od samego początku  gra była bardzo wyrównana. W końcówce pierwszego seta dzięki bardzo dobrej grze naszych chłopaków udało się wygrać, natomiast w drugim i trzecim secie popełniliśmy kilka takich drobnych błędów, które przeciwnik bardzo dobrze wykorzystał wygrywając sety. W czwartym secie to przewaga naszego zespołu, bardzo dobra gra w każdym elemencie naszego zespołu co przełożyło się na wygraną w tym secie. Natomiast w tie-breaku doświadczenie przeciwnika okazało się większe i ulegliśmy. Podsumowując wczorajsze spotkania jesteśmy zadowoleni pomimo przegranej.”

LKS Bobowa zagrał w składzie : Popardowski Jakub (6), Kuś Mateusz (4), Gryzło  Przemysław (11), Gądkiewicz Damian (13), Mędoń Piotr , Steinhoff Bogumił (14), Tubek Maciej (1) – libero, Iwański Jarosław (1), Kudławiec Marcin (1), Tubek Michał (5), Wiatr Rafał, trener Popardowski Paweł.