Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 28 października 2021

Powstała bobowska grupa motocyklowa!

24.03.2015 || Kategorie: Informacje, Region, Społeczeństwo || Autor: Łukasz Augustyn

W miniowy weekend a dokładnie w sobotę 21 marca br. w Wiejskim Domu Kultury w Wilczyskach zawiązała się nieformalna grupa motocyklowa GTM Bobowa ( Grupa Turystyczno-Motocyklowa).

O potrzebie utworzenia takiej grupy mówiło się już od pewnego czasu. Na terenie gminy Bobowa i jej okolicach nie brakuje użytkowników jednośladów z napędem spalinowym, którzy co jakiś czas organizują „wypady” na krótkie jak i dłuższe trasy turystyczne. To, że podróż motocyklem może być niezłą frajdą, nie trzeba nikomu udowadniać. Jeszcze większą radość dają wypady motocyklistów w większej grupie.

„Tutaj w Domu Kultury w Wilczyskach początkowo będzie nasza „baza”. Zależało nam na tym by mieć miejsce do spotkań i wymiany poglądów, czyli takie organizacyjne rzeczy. Spotkania zapewne będą odbywały się raz w miesiącu i oby było jak najwięcej chętnych bo z naszej strony chęci są bardzo duże.”- mówi Tomasz Tarasek

Podczas spotkania zawiązała się grupa ponad 15 ochotników, która chciałaby się spotykać na wspólnych eskapadach i nie tylko. Głównym celem grupy jest stworzenie pewnej społeczności, która chce się spotykać i integrować. Co ważne chce podróżować przy zachowaniu wszystkich środków bezpieczeństwa dla siebie i innych użytkowników dróg, w zwartej grupie bez zbędnego szaleństwa i popisywania się. Spotkania mają być okazją do dyskusji i wymiany poglądów na temat pasji, jaka są motocykle. Status grupy jest otwarty, przyłączyć może się każdy, kto posiada motocykl, potrafi rozważnie z niego korzystać oraz lubi podróżować w większym gronie. W grupie nie ma sztywnych przedziałów wiekowych, mile widziane osoby młode jak i ciut starsze. Mogą przynależeć także kobiety.

Patronat nad Grupą Turystyczno Motocyklową Bobowa objął Regionalny Portal Informacyjny Bobowa24.pl. Zachęcamy wszystkich do wstępowania w szeregi GTM Bobowa, spotkania odbywać się będą raz w miesiącu w Wiejskim Domu Kultury w Wilczyskach. Następne spotkanie odbędzie się już 11 kwietnia o 18:00. Zapraszamy już dzisiaj!

 

Archiwalne fotografie i filmy dotyczące motocyklistów z gminy Bobowa oraz jej okolic.