Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Piątek, 07 sierpnia 2020
Światłowód Orange Stróżna Gmina Bobowa

Kolejny zmodernizowany banknot w systemie płatniczym!

09.07.2015 || Kategorie: Informacje Ogólne, Region || Autor: Daniel Malski

Naszpikowany najnowszymi zabezpieczeniami, wręcz niemożliwy do podrobienia – tak właśnie wygląda nowy banknot 200 zł. Trafi on do obiegu w lutym 2016 roku.

Narodowy Bank Polski 23 czerwca br. zaprezentował banknot o nominale 200 zł ze zmodernizowanymi zabezpieczeniami. Jest to kontynuacja prac, gdyż od kwietna 2014r. w naszych portfelach są już nowe banknoty o niższych nominałach.

Banknot 200 zł jest obecnie najwyższym nominałem, w związku z tym zostały w nim zastosowane najbardziej zaawansowane zabezpieczenia, np. nitka okienkowa z efektem zmienności optycznej (dynamiczna zmiana koloru ze złotego do zielonego). Podobnie jak niższe nominały projekt graficzny pozostał bez zmian.

NBP zakończyło w ten sposób modernizację banknotów i rozpoczyna pracę nad kolejnym- o nominale 500 zł, który trafi do obiegu nie wcześniej niż w 2017 r.

Celem wprowadzenia wyższego nominału jest obniżenie kosztów emisji i sprawne zarządzanie zapasem strategicznym banknotów przechowywanych przez NBP. By zachować chronologiczną ciągłość serii „Władcy polscy” na nowym nominale zobaczymy wizerunek króla Jana III Sobieskiego.

źródło: NBP

nowy-banknot-200-zl_24197685