Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Niedziela, 17 października 2021

Policyjna edukacja seniorów w Siedliskach

31.07.2015 || Kategorie: Policja, Społeczeństwo || Autor: Łukasz Augustyn

W miniony wtorek, 28 lipca br. sala świetlicy środowiskowej w budynku OSP Siedliska wypełniła się seniorami ze Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów w Gminie Bobowa, którzy przybyli na spotkanie z policjantem aby dowiedzieć się jakie zagrożenia na nich czyhają.

Edukacyjne spotkanie, podczas którego zebrani dowiedzieli się o aktualnych sposobach oszustów i złodziei poprowadził st. asp. Grzegorz Szczepanek rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

– Całą genezą czy podstawą takich spotkań z seniorami jest analiza tych wszystkich wydarzeń, które dzieją się u nas tutaj na ziemi gorlickiej, z którymi my,  gorliccy policjanci mamy do czynienia. Widzimy, że zagrożenia te ciągle występują. Te akcje informacyjne są ukierunkowane właściwie w dwie strony. Pierwsza jest to bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Przypominamy o bezpieczeństwie ludzi starszych. O tym, że należy nosić elementy odblaskowe, jak prawidłowo korzystać z urządzeń infrastruktury drogowej. Drugi to bezpieczeństwo powszechne czyli zagrożenia płynące z oszustw. Ludzie starsi niestety są celem bardzo częstych ataków oszustów, którzy działają przeróżnymi sposobami. Najczęściej są to metody „na wnuczka”, „na wnuczka i policjanta”, „na hydraulika”  i wiele innych metod oszukańczych. Chcemy przekazać jak najwięcej wiedzy, jakie są sygnały ostrzegawcze, które należy wychwycić – komentował zaraz po spotkaniu z seniorami st. asp. Grzegorz Szczepanek Oficer Prasowy KPP w Gorlicach.