Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Sobota, 26 września 2020
Światłowód Orange Stróżna Gmina Bobowa

W Bobowej rozegrano turniej Ziemi Gorlickiej w siatkówce

29.08.2015 || Kategorie: Bobowa, Piłka siatkowa, Sport || Autor: Łukasz Augustyn

Przez dwa ostanie dni (27-28 sierpnia br.) miasto Bobowa była głównym miejscem, gdzie rozgrywany był turniej piłki siatkowej o puchar Ziemi Gorlickiej, do którego przystąpiło cztery zespołu.

Pierwszy mecz turniejowy rozegrany został w Bieczu, gdzie naprzeciw siebie stanęły zawodniczki Jedynki Tarów i Karpaty Krosno. Kolejne spotkania rozegrano już w Bobowej, gdzie ostatecznie wyłoniono zwycięzców. System rozgrywek opierał się na grze każdy z każdym. Do turnieju przystąpiło trzy polskie zespoły: Karpaty Krosno, Jedynka Tarnów, MKS Podkarpacie Bobowa oraz zespół z Słowacji Nitra Słowacja.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
I miejsce – Karpaty Krosno
II miejsce – Jedynka Tarnów
III miejsce – Nitra Słowacja
IV miejsce – MKS Podkarpacie Bobowa

„W turnieju o puchar ziemi gorlickiej wystartowało cztery zespoły – mówi Adam Urbanek trener MKS Podkarpacie Bobowa. Pomysłodawcą rozgrywek oraz ich formy był Dariusz Grzyb. Wykorzystaliśmy to, że Słowaczki były na obozie w Popradzie i na zakończenie przyjechały do Bobowej, a zespół ten jest w pierwszej lidze. Po za tym grało trzy polskie zespoły Karpaty Krosno pierwsza liga, Jedynka Tarnów II liga, MKS Podkarpacie Bobowa III liga. Każdy jest po obozie przygotowawczym i dziewczyny są zmęczone. Poziom turnieju nie był zbyt wysoki, ale nie brakowało walki. Była to świetna okazja by nasze dziewczyny sprawdziły się z zawodnikami wyższych lig. Trenerzy wszystkich drużyn chwalili sobie organizację. Jeden mecz rozegrany został w Bieczu zaś pozostałe w Bobowej.”