Marcin Wąs - II tura wyborów Burmistrza Bobowej

Ponownie jeden punkt dla juniorów KS Bobowa

Autor: Łukasz Kieroński
W piątek, 4 września br. na stadionie w Bobowej została rozegrana 3 kolejka I Ligi Okręgowej Juniorów Starszych. Na przeciwko siebie stanęli zawodnicy KS Bobowa oraz KS Kolejarz Stróże.

Spotkanie rozpoczęło się dramatycznie dla bobowian. Już w 3 minucie meczu stracili pierwszą bramkę po technicznym strzale napastnika KS Kolejarz Stróże. Drugi gol padł 3 minuty później przy stałym fragmencie gry, gdzie po nieporozumieniu obrońców napastnik Kolejarza wykorzystał sytuacje sam na sam z bramkarzem.

Zawodnicy z Bobowej po 10 minutach tracili 2 bramki i byli zmuszeni do bardziej agresywnej gry co przeniosło się na mnóstwo fauli i licznych prowokacji.W 35 minucie Dawid Sorota otrzymał żółtą kartkę po faulu na Piotrze Chronowskim, który dał się sprowokować i za niesportowe zachowanie otrzymał w przeciągu paru sekund aż 2 żółte kartki przez co osłabił drużynę Kolejarza.

Po zmianie stron, pobudzona przez trenera KS Bobowa rzuciła się do ataku, jednak Kolejarz umiejętnie się bronił. W końcu w 55 minucie było już 2:1 po uderzeniu Jakuba Oślizło a 20 minut później w 75 minucie bramkę na remis po błędzie bramkarza strzelił Filip Świątański. Do ostatniego gwizdka wynik już nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Wspomnieć należy, że kadra Kolejarza zgłosiła uwagi do stanu murawy. Według ich opinii trwa była nierówna przez co w pewnych miejscach ciężko było wybić piłkę. Jednak czy to wpłynęło na remisowy wynik?