Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Niedziela, 24 stycznia 2021
Światłowód Orange Stróżna Gmina Bobowa

Od nowego roku czeka nas podwyżka cen za śmieci!

15.12.2015 || Kategorie: Gmina Bobowa, Prawo, Społeczeństwo || Autor: Łukasz Augustyn

Nowy rok mieszkańcy Bobowej przywitają z nowymi stawkami opłat komunalnych związanych z odbiorem śmieci. Całe szczęście, podwyżka jest symboliczna – 1zł od osoby.

– Od przyszłego roku wzrośnie cena za wywóz odpadów komunalnych w Gminie Bobowa – mówi burmistrz Bobowej, Wacław Ligęza. – Nie będzie to ogromna podwyżka, bo wyniesie jedynie 1 zł od osoby. W Bobowej opłata za śmieci przez lata była jedną z najniższych w całym województwie. Obecnie jednak w finansach gminy jest deficyt. Żeby zbilansować wydatki taka podwyżka jest konieczna. Zmieni się także częstotliwość odbierania odpadów na terenie miasta – teraz będą one zabierane, co dwa tygodnie, a nie jak wcześniej, co miesiąc. Ma to na celu zmniejszenie ryzyka rozprzestrzeniania się bakterii i gryzoni.

Gospodarza miasta zapytaliśmy także czy będzie to jednorazowa podwyżka? – Mam nadzieję, że ta stawka za śmieci nie zmieni się przez kilka lat, jeżeli nie zmienią się przepisy prawa w tym zakresie i jeżeli mieszkańcy poddadzą się rygorowi regularnego oddawania śmieci. Wyliczenie jest w oparciu o przetarg, bilans jest na zero. Robimy także akcje zbierania śmieci wielkogabarytowych, które odbywają się bez żadnych opłat. Ogólne koszty wywozu śmieci podnoszą m.in. odpady z cmentarzy, gdzie często dowożone są pozostałości budowlane i przedmioty wielkogabarytowe  – kończy burmistrz.

Przetarg na świadczenie usług w zakresie odbioru i transportu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Bobowa oraz odbiór i transport niesegregowanych odpadów komunalnych i selektywnie zbieranych z nieruchomości stanowiących mienie komunalne Gminy Bobowa w okresie od 01.01.2016r. do 31.12.2016r wygrała firma SZPILA z Wilczysk. Kwota za jaką będzie świadczyła usługi to 648000,00zł.

fot. ilustracyjne