KS Bobowa pokonuje Orła Wojnarową w hicie kolejki!

W niedzielne popołudnie ( 17 kwietnia br.) na stadionie w Bobowej podczas derbów zebrało się bardzo wielu kibiców aby oglądać widowisko pomiędzy KS Bobowa a LKS Orzeł Wojnarowa. O zwycięstwie Bobowej zdecydował samobójczy gol gości oraz strzał Mateusza Skrzypka.

Niewątpliwie był to jeden z najważniejszych meczy w tym sezonie. Spotkanie pełne wrażeń i ciekawych zwrotów akcji przyszło oglądać ponad 200 kibiców jednak nagły deszcz spowodował, że po nawałnicy zostało tylko kilkadziesiąt osób. Mimo statystyki w posiadaniu piłki były lepsze dla gości z Wojnarowej to jednak doping Bobowian okazał się skuteczny. To piłkarze Orła częściej mieli piłkę, jednak z tego posiadania niewiele wynikało. Gospodarze szczelnie ustawili zasieki przed własną bramką oraz nastawili się na grę z kontry. Już w 15 minucie gry, można było stwierdzić jak kuriozalne będzie spotkanie. Piłkarze KS Bobowa dokonali wrzutkę piłki w pole karne gości, którzy przez nieporozumienie na linii bramkarz – stoper, trafili samobójczą bramkę. Gol dla Bobowej, podniósł nadzieje ale wskrzesił siłę do dalszej walki gospodarzy.

Gra w drugiej połowie, podobnie jak w pierwszej, toczyła się głównie na połowie drużyny z Bobowej. Jak widać po ostatecznym wyniku meczu w tym szaleństwie znalazł się sposób na rywali z Wojnarowej. KS Bobowa przez wszystkie minuty dążyła do podwyższenia wyniku. Dopiero 4 minuty przed ostatnim gwizdkiem Mateusz Skrzypek wykorzystał błąd w kryciu Orła Wojnarowej strzelając bramkę (2:0). Goście mieli jeszcze szansę ale ich skuteczność była zbyt mała by myśleć o wygranej.

W niedzielnym meczu Bobowianie zawodnicy grali twardo i zdecydowanie. Ostatecznie 3 punkty zostały w Bobowej, a zespół KS-u Bobowej nadal ma szanse na objęcie pozycji lidera.