Marzena Oleś Kluska czarna owca kandydat do sejmiku Województwa Małopolskiego

Bobowski stadion doceniają w całym powiecie! Powiatowe zawody lekkoatletyczne

Autor: Łukasz Kieroński
Zmagania lekkoatletyczne już za nami. Na nowo oddanym stadionie miejskim w Bobowej przez 3 dni (10-12 maja br.) odbywały się pierwsze, po kilku latach przerwy powiatowe zawody lekkoatletyczne w ramach XVI Powiatowej Spartakiady.

Łącznie w trzech dniach sportowych zmagań wystartowało ponad 400 uczniów ze szkół powiatu gorlickiego w tym 13 szkól podstawowych, 16 szkół gimnazjalnych oraz w 3 szkoły średnie. Celem zawodów było wyłonienie najlepszych drużyn w kategorii chłopców i dziewcząt z naszej gminny. Organizatorem zawodów było Starostwo Powiatowe oraz Powiatowy Zespół Placówek Oświatowych w Bieczu. Zawody obsługiwała ekipa sędziów z Gorlickiego OsiRu (z elektronicznym pomiarem czasu).

Zmagania lekkoatletyczne młodzieży organizowaliśmy w Bobowej ponieważ w promieniu 100 km to właśnie tam jest najpiękniejszy stadion. Skorzystaliśmy również z zaproszenia burmistrza Wacława Ligęzy oraz dyrektora Adama Urbanka, za które bardzo dziękujemy– mówił Jarosław Bugno powiatowy koordynator kalendarza zawodów sportowych.

Pośród niemalże pół tysiąca zawodników doskonale spisali się uczniowie z Bobowej. Wśród najlepszych znalazł się Dawid Podobiński, uczeń szkoły podstawowej, który zwyciężył w konkurencji biegu na 1000 metrów pozostawiając daleko w tyle pozostałych konkurentów o tytuł mistrza. Dodatkowo jego wyczyn zdobył 239 punktów dla macierzystej szkoły w klasyfikacji generalnej, a tym samym został najlepszym punktującym sportowcem mistrzostw. Pośród dziewczyn (kategoria szkół podstawowych) wyróżniającą zawodniczką była Arleta Durałek z SP w Stróżnej (zdobyła indywidualnie drugie miejsce)

9.   Gimnazjum w Bobowej – 687 pkt

Indywidualna  Licealiada  lekkoatletyczna.