Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 24 września 2020
Światłowód Orange Stróżna Gmina Bobowa

„Złotka” z Wilczysk ograły województwo i jadą na Mistrzostwa Polski

08.06.2016 || Kategorie: Edukacja, Sport, Wilczyska || Autor: Mateusz Książkiewicz

Kilka dni temu (3 czerwca br.) dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Wilczyskach wzięły udział w Finale Wojewódzkiego Turnieju „Szczypiorniak na Orlikach 2016” w Bochni. Drużyna, której trenerem jest Zbigniew Ligęza, wyraźnie wygrała wszystkie swoje spotkania.

Zajęcie I miejsca przez nasze „złotka” promowane jest prawem do udziału w Mistrzostwach Polski – Festiwal Dzieci w Piłce Ręcznej – Szczypiorniak na Orlikach, który odbędzie się w Katowicach w dniach 9-12 czerwca 2016 roku.

Finał krajowy Szczypiorniaka połączony jest z występem polskiej reprezentacji w ramach eliminacji do MŚ. Uczestnicy Finału obejrzą mecz polskiej reprezentacji piłki ręcznej mężczyzn z drużyną Holandii w katowickim Spodku.

Niestety finał Szczypiorniaka pokrył się z terminem finału Ogólnopolskich Igrzysk Szkół Podstawowych w Głuchołazach, wobec czego dziewczęta mogą wziął udział tylko w jednej rywalizacji, z drugiej musiały zrezygnować.

– Za prawą decyzji całej drużyny oraz także moich sugestii wybraliśmy udział w finale Szczypiorniaka na Orlikach, gdyż jego oprawa, prestiż oraz dodatkowe atrakcje są ciekawsze – mówi Zbigniew Ligęza, trener „Złotek” z Wilczysk.

Skład drużyny : Kawa Aneta, Gorgosz Patrycja, Gomulak Ewa, Serafin Magdalena, Zabielny Aleksandra, Skrzypek Laura, Skrzypek Izabela, Gruca Monika, Tokarz Natalia, Gryzło Justyna, , Ligęza Julia, Jurek Magdalena, Brończyk Jolanta, Steinhoff Gabriela.

Poszczególne wyniki :
SP Wilczyska – SP nr 15 Tarnów 9:1
SP Wilczyska – SP Szarów 12:1
SP Wilczyska – SP 91 Kraków 10:4
SP Wilczyska – SP Gręboszów 14:1

Opiekun/ trener:  Zbigniew Ligęza

źródło i fot. UKS SĘP Wilczyska