Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Wtorek, 18 grudnia 2018
Elektro-Partner A.S. Janusz Broda

PILNE: Pożar piekarni w Bobowej

24.11.2016 || Kategorie: Bobowa, Straż pożarna || Autor: Justyna Duda

Około godziny 22:15 dyżurny kierowania stanowiskiem komendanta Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach otrzymał zgłoszenie o pożarze piekarni w Bobowej. Jako pierwsza na miejsce zdarzenia przyjechała jednostka OSP Bobowa.

Pożarem objęta była lewa część budynku, znad której dachu unosiły się kłęby. Do zdarzenia zadysponowano natychmiast zwiększoną liczbę zastępów nie tylko z terenu gminy Bobowa, ale także sąsiedniej gminy Łużna. Niezbędne okazało się także ściągnięcie do Bobowej podnośnika hydraulicznego.

Według wstępnych przyczyn wymienianych przez świadków zdarzenia, ogień mógł powstać w okolicach pieca.

Przy zdarzeniu pracują policjanci a także zespół pogotowia energetycznego. Jak do tej pory nic nie wiadomo o osobach poszkodowanych. Gaszenie pożaru potrwa jeszcze zapewne kilka godzin. Ruch na drodze wojewódzkiej nr 981, przy której znajduje się piekarnia jest prowadzony wahadłowo ze względu na samochody bojowe zajmujące jeden pas jezdni.

Zdjęcia przedstawiają pierwsze minuty akcji. Pełen reportaż fotograficzny oraz filmowy z pożaru piekarni znaleźć można tutaj: Bobowa: pożar piekarni. Akcja w bardzo trudnych warunkach (TV)