Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Piątek, 23 kwietnia 2021
Auto Detailing Grybów

Walicki – jeden z najlepszych hodowców gołębi pocztowych z Sekcji Bobowa

27.11.2016 || Kategorie: Bobowa, Społeczeństwo || Autor: Alina Maciaszek

Jan Walicki z Bobowej to doświadczony hodowca gołębi. Jego pasja rozpoczęła się już w latach 80 i trwa do teraz. Może pochwalić się wieloma sukcesami, ale za nimi kryje się wiele godzin trudu i poświęcenia w dążeniu do postawionych sobie celów. Okręg Nowy Sącz był organizatorem lotu gołębi młodych z miejscowości Westerplatte. Uczestniczyło w nim prawie 4 tys. ptaków, gdzie pan Walicki jako jedyny wygrał ten lot angażując w niego dziesięć ptaków, z czego aż osiem dotarło.

W 1988 roku wstąpił do Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. Jak sam wspomina:

-W latach 1992-2002 wraz z moimi kolegami, Lachem i Radzikiem, dominowaliśmy każde zawody. Podium zawsze należało do nas. Pamiętam, jak w 2001 roku byłem pierwszym wicemistrzem i pierwszym przodownikiem w oddziale. Wtedy też wygrałem lot z Offenburga. W 2005 roku, w Wojnarowej zdobyłem tytuł drugiego wicemistrza gołębi młodych, a wtedy była to jedna z największych sekcji w Polsce, licząca około 70 hodowców. Także w 2012 roku moja samiczka zwyciężyła w oddziale, wyprzedzając drugiego gołębia o ponad 20 minut. W między czasie wszedłem do współpracy z kolegą Respektą, który to podarował mi kilka sztuk gołębi. Taki prezent otrzymałem również od braci Korzymów z Nowego Sącza z oddziału 451.

Jan Walicki poświęca 4 godziny dziennie swoim podopiecznym. Jego hodowla liczy obecnie ok. 70 sztuk, z czego 20 jest w rozpłodzie, a 50 do lotów. Gołębie tego hodowcy, ale i również innych uczestników i pasjonatów będzie można podziwiać już w dniach 8-9 grudnia na wystawie okręgowej w Wilczyskach.