Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Niedziela, 24 stycznia 2021
Światłowód Orange Stróżna Gmina Bobowa

Chcesz założyć firmę? Zrób to przez telefon!

19.01.2017 || Kategorie: Prawo, Region || Autor: Justyna Duda

Ministerstwo Rozwoju postanowiło zrobić kolejny krok w kierunku przyjaznej e-administracji. Możliwość zarejestrowania własnej działalności gospodarczej w CEIDG drogą telefoniczną jest pierwszym tego typu rozwiązaniem w polskiej administracji publicznej.

W rozmowie konsultant wyjaśni zasady rejestracji, przyjmie niezbędne dane i wprowadzi je do ewidencji. Po rozmowie przedsiębiorca otrzyma sms z numerem wniosku, z którym może udać się do dowolnego urzędu gminy, gdzie urzędnik wydrukuje wniosek i przedłoży go do podpisu. Rejestrację w CEIDG można również przeprowadzić drogą elektroniczną poprzez profil zaufany ePUAP lub za pomocą podpisu elektronicznego.

Oprócz telefonicznej rejestracji działalności gospodarczej zgłoszeni przedsiębiorcy mogą również skorzystać z telefonicznego powiadamiania o zbliżających się ważnych terminach oraz istotnych zmianach w przepisach.

Nowe usługi są realizowane przez Centrum Pomocy Przedsiębiorcy, które dostępne są pod adresem www.biznes.gov.pl. Rejestracja możliwa jest pod numerem telefonu 801 055 088.

źródło: Ministerstwo Rozwoju
fot. archiwum własne (ilustracyjne)