Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Środa, 26 lutego 2020

Zwycięstwo Kamila Stocha w indywidualnym konkursie w Vikersund

22.03.2017 || Kategorie: Kącik czytelnika, Region || Autor: Mateusz Książkiewicz

Kamil Stoch wygrał w indywidualnym konkursie w Vikersund  podczas Pucharu Świata. Zajął pierwsze miejsce dzięki 238,5 metrowemu skoku podczas pierwszej serii oraz 237 metrowym w trakcie drugiej serii. Można śmiało powiedzieć, że dla Polaków to najlepszy konkurs od 12 lat! Polak zwiększył swoje szanse na zdobycie Kryształowej Kuli.

Jest przyznawana jako specjalna nagroda przez Międzynarodową Federację Narciarską za zwycięstwo w klasyfikacji Pucharu Świata. Polakami, którym udało się ją jak dotychczas zdobyć są Adam Małysz i zdobył ją aż 4 razy i Justyna Kowalczyk w biegach narciarskich, również 4 razy oraz Kamil Stoch, który zdobył ją  raz w sezonie 2013/2014. Adam Małysz wypowiada się w mediach, że życzy młodemu skoczkowi jak największych sukcesów i zdobycia Kryształowej Kuli.

Co ciekawe dzięki swoim osiągnięciom wskoczył do najlepszej 10 skoczków na całym świecie, z największą liczbą triumfów w cyklu. Tym samym w całej swojej karierze osiągnął właśnie swoje 22 zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Najwięcej zwycięstw ma na swoim koncie Gregor Schlierenzauer – austriacki skoczek, ponieważ aż 53. Na 2 miejscu znajduje się Matti Nykanen z Finalndii z 46 wygranymi, a na trzecim Polak – Adam Małysz z 39 zwycięstwami.

Do największych osiągnięć Kamila Stocha należą dwa złote medale, zdobyte podczas Mistrzostw Olimpijskich w Soczi z 2014 roku oraz zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni w 2017 roku i zdobycie Kryształowej Kuli w Pucharze Świata w sezonie 2013/2014. Obecnie w tabelach Raw Air Polak znajduje się na drugim miejscu z łączną liczbą 2272,6 punktów, wyprzedza go austriacki skoczek – Stefan Kraft z 2298,1 punktami.

Piotr Żyła skoczył w pierwszej serii w drużynowych zawodach 243 metrów w serii próbnej, a później aż 245,5 metrów. Są to dwa nowe rekordy dla Polskich skoczków. W ten sposób Polacy zajęli na wcześniejszych klasyfikacjach, także wysokie – 2  miejsce w drużynowych zawodach w Vikersund. Trzymamy kciuki za rodaków!

Postaw na sport i jeśli interesują Cię rozgrywki, zwłaszcza skoki narciarskie – spróbuj swoich sił w zakładach bukmacherskich. Skoro i tak je oglądasz, możesz przy okazji zdobyć nieco dodatkowej gotówki do domowego budżetu – wystarczy, że złożysz zakład online, nawet nie wychodząc z domu.

Wiele ciekawych tekstów tworzy agencja seo i możesz z nich skorzystać, aby zdobyć jak najwięcej aktualnych wiadomości na temat ulubionych dyscyplin sportowych. Wszystko to przyda Ci się, nawet jeśli jesteś tylko zwykłym kibicem.