Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Sobota, 28 listopada 2020
Światłowód Orange Stróżna Gmina Bobowa

W Siedliskach zagrali dla chorego Tomka… (TV)

12.12.2017 || Kategorie: Gmina Bobowa, Społeczeństwo || Autor: Jacek Kieroński

2 grudnia br. w kaplicy kościoła parafialnego pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Siedliskach odbył się koncert charytatywny pn. „Gramy dla Tomka”. Wszystkie środki zebrane podczas tego wydarzenia pomogą w zakupie leku dla chorego 36-letniego Tomka, mieszkańca Biesnej.

Aby koncert mógł się odbyć założony został specjalny Komitet Społeczny Solidarni z Tomkiem a sama zbiórka została zgłoszona do Ministerstwa Sprawa Wewnętrznych i Administracji. Wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez wspaniałych członków Orkiestry Dętej przy OSP w Siedliskach, którzy wystąpili przed sporym gronem słuchaczy.

Wszystkie środki zebrane podczas tego koncertu zostaną przekazane bezpośrednio Tomkowi a sprawozdanie finansowe z tego koncertu zostanie przesłane do Ministerstwa – mówi Paweł Motyka, członek Komitetu Społecznego Solidarni z Tomkiem a zarazem dyrygent Orkiestry z Siedlisk. – Tomek jest mieszkańcem Biesnej, kiedyś grał w naszej orkiestrze a jego tata był prezesem przez wiele lat. Kiedy tylko dowiedzieliśmy się, że jest w trudnej sytuacji i potrzebuje pieniędzy na bardzo kosztowne i trudne leczenie, które ratuje mu życie, nie zastanawialiśmy się długo. Szybko przygotowaliśmy ten koncert aby włączyć się w akcję zbierania środków dla niego, jak również dać wyraz swojej solidarności z człowiekiem, który potrzebuje pomocy. Każdy nawet najdrobniejszy grosz się liczy, ponieważ kiedy zsumujemy je powstają piękne dzieła i Tomek będzie mógł normalnie funkcjonować, czego mu serdecznie życzymy. Cieszymy się, że tak wiele osób odpowiedziało na nasz apel i cały kościół wypełnił się słuchaczami – ludźmi, którzy chcieli wesprzeć Tomka. Prosimy aby nie był to jednorazowy gest i aby nadal pamiętać o trudnej walce Tomka z chorobą.

Przypominamy, nadal trwa zbiórka pieniędzy dostępna pod adresem: https://skarbonka.alivia.org.pl/tomasz-urbanek.  Wesprzyjmy naszego krajana!

Obejrzyj materiał filmowy z koncertu.


Fot: Jacek Kieroński